Już 17 marca rozpocznie się święto poezji w Gdańsku – Festiwal Europejski Poeta Wolności. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do zabawy i konkursu. Na osoby, które na zdjęciach zamieszczonych na Instagramie z hashtagiem #poetawolnosci, najciekawiej zinterpretują hasło Wolność Czytania czekają nagrody – upominki czytelnicze – torby, tomiki poezji, kubki, a także podwójne zaproszenia na galę wręczenia Nagrody Literackiej Miasta Gdańska. Na zdjęcia czekamy do 16 marca.

Aby wziąć udział w zabawie należy zrobić zdjęcie obrazujące hasło “Wolność czytania” i umieścić je na Instagramie z hashtagiem #poetawolnosci.

Dla pięciu osób, które w najciekawszy sposób przedstawią hasło „Wolność czytania” czekają czytelnicze upominki, a także podwójne zaproszenia na galę wręczenia Nagrody Liteackiej Gdańska Europejski Poeta Wolności, podczas której dowiemy się, kto z nominowanych zdobędzie statuetkę i 100 000 złotych.

Nagrody pocieszenia, czyli 5 dodatkowych zestawów czytelniczych (tomiki poezji, torby festiwalowe, latarkę do czytania) zaczniemy przyznawać raz dziennie od 12 do 16 marca.

Wyniki nagrody głównej (zaproszenia na gale i zestawy czytelnicze) podamy w piątek, 17 marca 2016 na stronie internetowej IKM i oczywiście w social mediach.  

—-

Festiwal to trzy dni spotkań z europejską poezją na najwyższym poziomie, debaty z udziałem literackich autorytetów, krytyczne rozmowy o przekładzie poezji oraz gala wręczenia Nagrody Literackiej Miasta Gdańska. Kto z nominowanych zdobędzie statuetkę i 100 000 złotych? Przekonamy się 19 marca, podczas gali reżyserowanej przez Pawła Passiniego „Słowa skrzydlate. Bukiet piór”, która odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Poznaj nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności, ich wiersze i tłumaczy.

Gośćmi Festiwalu są, m.in.: D.A. Powell, Olga Tokarczuk, Stefan Chwin, Tadeusz Dąbrowski, Agnieszka Wolny-Hamkało, Karol Maliszewski, Piotr Śliwiński, Grzegorz Jankowicz, Piotr Sommer, Jacek Denhel, Ryszard Krynicki, Jacek Podsiadło, Andrzej Kopacki, Marcin Wicha, Przemysław Dębowski i Anna Pol.

Program festiwalu Europejski Poeta Wolności

Regulamin konkursu