Podczas wykładu „Ściana nie papier, nie wszystko wytrzyma” Iwona Zając, malarka, autorka murali w przestrzeni miejskiej oraz projektów multimedialnych i graficznych, podzieli się z adeptami Gdańskiej Szkoły Muralu swoimi doświadczeniami i refleksjami na temat realizacji w przestrzeni publicznej. Spotkanie odbędzie się 19 marca o godz. 14.00 w Audytorium Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Targ Węglowy 6. Wstęp wolny.

Opowiem o moich realizacjach w przestrzeni miejskiej, których już bym się nie podjęła, o przemyśleniach z pracy na zewnątrz i o tym, co stało się z moimi pracami po czasie – mówi Iwona Zając.

Spotkania Gdańskiej Szkoły Muralu przeznaczone są dla wszystkich osób zainteresowanych realizacjami w przestrzeni miejskiej. Odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu i kończą się wspólnym plenerem w Wiźnie, realizacjami na Zaspie czy zagranicą. W programie są także: przygotowanie do działań w przestrzeni publicznej z zakresu malarstwa ściennego, nauka projektowania, wykłady autorskie, zajęcia technologiczne i realizacje na elewacjach budynków.

Iwona Zając – malarka, autorka murali w przestrzeni miejskiej, projektów multimedialnych i graficznych. Urodziła się w 1971 roku w Gdańsku. W latach 2002-2007 była rezydentką Kolonii Artystów na terenie Stoczni Gdańskiej, gdzie posiadała swoją pracownię. Współpracuje z gdańskimi instytucjami kulturalnymi (Festiwal Szekspirowski, Festiwal Malarstwa Ściennego) i społecznymi jako autorka edukacyjnych projektów artystycznych i warsztatów dla młodzieży. W 2008 roku otrzymała nominację do tytułu Gdańszczanin Roku. Rok później Program 3 Polskiego Radia przyznał jej „Trójkowy znak jakości”. W 2010 roku została laureatką gdańskiej nagrody Sztorm Roku.(Za www.culture.pl).

„Ściana nie papier, nie wszystko przyjmie” – wykład Iwony Zając | Gdańska szkoła Muralu

Data: 9 marca, godz. 14.00

Miejsce:Audytorium Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, ul Targ Węglowy 6.

Wstęp wolny!

Więcej informacji na stronie:

http://gdanskaszkolamuralu.blogspot.com

http://bit.ly/GdanskaSzkolaMuralu

Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej, Miasto Gdańsk

Partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Plama – Gdański Archipelag Kultury