Dzień Wolnej Sztuki to inicjatywa, w ramach której muzea i galerie pomagają swoim gościom skupić się na pięciu wybranych pracach ze swoich zbiorów. Kolekcja Malarstwa Monumentalnego na Zaspie po raz drugi dołącza do ogólnopolskiej akcji! W sobotę, 23 kwietnia o godz. 12.00 po muralach, których twórcy wykorzystują w pracy szablon, oprowadzi Lokalny Przewodnik. Start: ul. Skarżyńskiego 4a. Wstęp wolny!

Kolekcja Malarstwa Monumentalnego może pochwalić się pracami uznanych przedstawicieli szablonu, jednej z najbardziej popularnych technik używanych w streetarcie. Szablon może być prosty i szybki jak u Banksy’ego lub Blek Le Rata, ale może być też wielowarstwowy i koronkowy jak u grupy Monstfur, od których rozpoczniemy spacer w ramach Dnia Wolnej Sztuki – zapowiada Jarek Orłowski, Lokalny Przewodnik po Zaspie.

dzien_wolnej_sztuki_szablon_murale_2016

Dzień Wolnej Sztuki to inicjatywa, w ramach której muzea i galerie pomagają swoim gościom skupić się na pięciu wybranych pracach ze swoich kolekcji. Podczas spaceru, zobaczymy pięć murali z Kolekcji Malarstwa Monumentalnego, aby pokazać różnorodność i bogactwo wizualne jakie oferuje technika szablonu. Jeśli tylko pogoda pozwoli, na koniec spaceru uczestnicy i uczestniczki będą mogli sami zmierzyć się z tą pozornie nieskomplikowaną techniką.

Dzień Wolnej Sztuki otwiera sezon spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie.

Data: 23 kwietnia, godz. 12.00
Start: ul. Skarżyńskiego 4a, Gdańsk – Zaspa (przy muralu grupy Monsfur).
Mapa wszystkich murali na Zaspie: http://muralegdanskzaspa.pl/mapa/
Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/170566736667955/
Więcej o Dniu Wolnej Sztuki: http://www.dzienwolnejsztuki.pl/
Więcej o Kolekcjo Malarstwa Monumentalnego na Zaspie: http://muralegdanskzaspa.pl/