23 kwietnia w godz. 11.00 – 15.00 w sieni IKM Stowarzyszenie PoCoTo organizuje zajęcia przeznaczone dla rodzin z dziećmi oraz dla każdej osoby, której los owadów nie jest obojętny. Podczas warsztatów powstaną różnego rodzaju drewniane domki dla owadów – pszczół, trzmieli, biedronek, złotooków i innych, a ich budowę poprzedzi prezentacja entymologa o życiu tych zwierząt. Obowiązują zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl, koszt: 10 zł.

Entymolog przybliży rolę owadów w naszym środowisku. Zaprezentuje gatunki z jakimi możemy się spotkać, udzieli też odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.
Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak pomagać i jak nie szkodzić małym
mieszkańcom swoich nowych hoteli.

warsztaty_zbuduj_hotel_dla_owada

– Założeniem warsztatów z budowania „hoteli” dla owadów jest zmiana postaw społeczeństwa i promocja działań związanych z ochroną owadów, a w szczególności pszczół. Co raz częściej mówi się o zagrożeniu jakie niesie ze sobą zmniejszająca się populacja tych kluczowych dla środowiska i ludzi owadów. Pszczoły i inne owady nie tylko nas żywią – zapylając rośliny i umożliwiając im wytwarzanie owoców, ale także bronią nas przed szkodnikami i są sprzymierzeńcami w walce z nimi. W naturalnych warunkach, niezachwianych przez ingerencję człowieka, panuje równowaga. Wszelkie problemy biorą się stąd, że przyrodę próbujemy poprawiać. Żeby w naszym środowisku zapanowała równowaga, powinniśmy pomóc pożytecznym owadom. Jednym z takich działań może być budowa domków dla owadów – mówi Wiktor Orłowski ze 183Studio.

Zajęcia poprzedzi 45 minutowy wykład entymologa, która przybliży uczestnikom gatunki owadów, opowie jak im pomagać i jakie efekty przynosi budowa „hotelu” dla owadów. Podczas warsztatu uczestnicy będą składać domki dla owadów z wcześniej przygotowanych przez organizatora elementów. W razie potrzeby dodatkowych ingerencji w półprodukty do złożenia przygotowana będzie wkrętarka, młotek, piłka ręczna, wkręty, gwoździe i inne materiały.


Zbuduj hotel dla owada: warsztaty
Data: 23 kwietnia, godz. 11.00 – 15.00
Zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl, koszt: 10 zł.