Co motywuje nas do działań? Czym jest zrównoważony aktywizm? Jak walczyć z naszym wypaleniem? Tego dowiemy się podczas szkolenia „Zrównoważony aktywizm – długofalowe działanie na rzecz społecznej zmiany bez wypalenia” 11-12 czerwca w Gdańsku, które poprowadzą trener Eweryst Zaremba i trenerka Asia Bordowa.

Szkolenie jest okazją do przyjrzenia się kulturze pracy w organizacjach pozarządowych i do zadbania o długoterminowe działania społeczne.

Warsztaty „Zrównoważony aktywizm – długofalowe działanie na rzecz społecznej zmiany bez wypalenia”

Termin: 11-12 czerwca 2016 (sobota-niedziela), godziny 10.00-17.00 (sobota), 10.00-15.00 (niedziela) w Gdańsku.

Zapisy: przez formularz zgłoszeniowy (do pobrania). Formularz należy odesłać do 29 maja 2016 r. na adres anna.urbanczyk@ikm.gda.pl lub w formie papierowej dostarczyć pod adres:

Anna Urbańczyk Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk

Ilość miejsc jest ograniczona do 18 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 31 maja 2016. Wstęp wolny.

Warsztaty będą dotyczyć czterech głównych obszarów:

1) Motywacja – co motywuje nas do działań, co nas inspiruje i jak do tego sięgać, czerpiąc siłę?

2) Wypalenie – czym jest, jak się je rozpoznaje?

3) Kultura aktywistyczna i zrównoważony aktywizm – jak kultura pracy wpływa na indywidualne sposoby pracy i samopoczucie pracowników i pracowniczek NGOsów, czym jest zrównoważony aktywizm i po co nam on?

4) Dbanie o siebie i innych – prewencja wypalenia i praca z nim, indywidualne i kolektywne sposoby na zrównoważone działanie.

Osoby prowadzące

Eweryst Zaremba – aktywista społeczny, aktor, trener, zajmuje się szeroko pojętą pracą z ciałem. Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Absolwent Akademii Treningu WenDo Fundacji Autonomia oraz Szkoły Masażu BIOSTUDIO. Członek kolektywu trenerskiego SPINA, realizującego warsztaty w Polsce i za granicą. Członek sieci European Youth for Change. Doświadczenie trenerskie zdobywał na kursach w Niemczech, Rumunii, Hiszpanii, Litwie i Polsce. Od 2008 roku zaangażowany w pracę z zakresu komunikacji, facylitacji, mediacji, planowania i wsparcia kryzysowego w grupach aktywistycznych.

Asia Bordowa – pedagożka, trenerka, graficzka, aktywistka społeczna. Mediatorka rodzinna, feministka. Członkini kolektywu trenerskiego SPINA, realizującego warsztaty w Polsce i za granicą. Członkini sieci European Youth for Change. Od wielu lat pracuje z grupami formalnymi i nieformalnymi pod kątem usprawniania komunikacji interpersonalnej, pracy w grupie, działań z zakresu animacji społeczno-kulturalnej, a także pracy z ciałem (joga) i działań artystycznych.

Akademia Active Citizens to projekt wzmacniający kompetencje zarządzania organizacjami i zmianą społeczną w różnorodnym świecie, realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej i British Council.

Akademia powstała w odpowiedzi na potrzeby edukacyjne pomorskich organizacji pozarządowych zgłaszane w czasie projektu Active Citizens. Dlatego pierwszeństwo w rekrutacji będą mieć absolwenci i absolwentki pomorskich edycji programu Active Citizens Aktywna Społeczność.