W czerwcu Instytut Kultury Miejskiej zaprasza najmłodszych na kolejne odsłony zajęć architektonicznych, czytanie książek o poranku, do obejrzenia adaptacji filmowych, na grę miejską, zajęcia kreatywne i muzyczne. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: sien@ikm.gda.pl.

5.06, godz. 12.00 – 14.00 | Cykl „Przestrzenie archiTEKTURY” – „Przestrzeń spotkania”, prowadząca: Agnieszka Kurkowska. Kto i co lub kogo spotyka w przestrzeni? Czy można spotkać się też z budynkiem i co z takiego spotkania mogłoby wyniknąć? Co może wyniknąć ze spotkania nieznajomych osób? Czy lubisz poznawać nowych ludzi? W jakich miejscach? Dzieci razem z prowadzącą odpowiedzą na te pytania i zaprojektują tekturowe makiety „przestrzeni spotkania”. Wstęp wolny. Zapisy: sien@ikm.gda.pl. Cykl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 9-12 lat.

Warsztaty odbywają się w ramach Kiermaszu Kultury. Podczas Kiermaszu Kultury przez cały dzień w sieni Instytutu Kultury Miejskiej będą dla Państwa dostępne książki o mieście, architekturze i kulturze także dla dzieci w promocyjnych cenach. Zapraszamy!

12.06, godz. 10.00 – 11.30 | „Niedzielne poranki z książką”: Delphine Bournay, „Mapa”, wyd. Dwie Siostry, czyta: Michał Kochańczyk – podróżnik, alpinista, polarnik, żeglarz, dla dzieci w wieku od 4-8 lat, zapisy: sien@ikm.gda.pl, wstęp wolny.

Zajrzyjcie do lasu, w którym mieszkają Chrupek (poczciwy, strachliwy zając), Miętus (porywczy, zaradny żabol) i ich przyjaciele. Tym razem z wiecznie głodnym Dzikiem będą usiłowali wyniuchać na mapie świata swój dom. Czy im się to uda?

12.06, godz. 16.00 – 18.30 | Dziecięcy Klub Filmowy „Przeczytane – obejrzane”: pokaz filmu „Artur i Minimki”, reż. Luc Besson oraz dyskusja i Filmowa Gra Miejska, dla dzieci od 9 lat, zapisy: sien@ikm.gda.pl, wstęp wolny.

Znany dorosłym widzom reżyser Luc Besson tym razem sprawdził się jako twórca filmu dla dzieci. Niezwykle atrakcyjne połączenie animacji i filmu aktorskiego i pierwsza część lubianego przez dzieci cyklu. Film, który nie tylko bawi, ale też daje do myślenia. (Dla dzieci od 9 lat, wg uznania rodziców).

19.06, godz. 11.00 – 12.30 | Samograjki – „Moja Tajemnica – czyli jak bawić się muzyką i słowem”, prowadzenie: Anna Broda. Wstęp: 10 zł, zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl.

Moja tajemnica, czyli piosenki śmieszne i dziwne, liryczne i fantastyczne, bajeczne i o wietrze… wiersze i muzyka dla najmłodszych w towarzystwie cymbałów, pianina i instrumentów perkusyjnych. To również eksperymenty z dźwiękiem i rytmem, szybka nauka wpadających w ucho melodii. Autorski pomysł na tworzenie muzycznych obrazków do tekstów z udziałem muzycznych rekwizytów takich jak dzwonki, trójkąty i tamburyny.

19.06, godz. 13.00 – 15.00 | „Szycie albumów”: warsztaty dla dzieci w wieku od 6-9 lat w ramach cyklu „Akcja – Kreacja”, prowadzenie: Marta Bielska, zapisy: sień@ikm.gda.pl, wstęp wolny.
Podczas zajęć każdy uczestnik będzie miał wyjątkową okazję uszyć zeszyt, do którego stworzy prace graficzne w dowolnej technice. Zaprezentujemy możliwości kolażu, frotażu oraz stempli.