W sobotę, 11 czerwca, punktualnie o godz. 22.00 na Szańcu Jezuickim przy ul. Kolonia Anielinki 1A odbędzie się – niezależnie od pogody – Odcinek Mizofoniczny. Jak dojechać na Szaniec? Co warto zabrać ze sobą? Czytaj dalej!

Jak dojadę na Szaniec Jezuicki?

Autobusem: linią 108 i 118 z Dworca Głównego. Należy wysiąść na przystanku Cmentarna (n/ż), który znajduje się na skrzyżowaniu ul. Stoczniowców z Cmentarną. Następnie należy przejść ulicą Cmentarną (między Cmentarzem Żydowskim a Cmentarzem Salwator Nowy) do ul. Cienistej. Cienistą kierować się w górę, jak na Chełm, aż do miejsca, gdzie po lewej stronie jest znak „ul. Kolonia Anielinki”. Kierować się prosto cały czas tą drogą, która wiedzie dokładnie na Szaniec. Czas przejścia ok 15 min.
Linią 227 z Jelitkowa (jedzie przez Wrzeszcz i Chełm) jedziemy aż na przystanek końcowy „Cienista” tuż przed rondem i stacją benzynową. Po opuszczeniu autobusu idziemy w dół ul. Cienistą (ok. 450 m), aż do miejsca, gdzie po prawej stronie będzie odchodzić znak na ul. Kolonia Anielinki. Czas przejścia ok 15 min.

Droga ulicą Zamiejską. Idąc na Odcinki od strony Chełmu można skręcić na rondzie koło stacji benzynowej w ul. Zamiejską, iść ok. 200 m tą ulicą i skręcić w lewo w ul. Kolonia Anielinki. Po dojściu do ogrodzenia Szańca należy okrążyć go prawą stroną – wtedy trafimy na wejście.

Odcinki Odcinek Mizofoniczny

Tramwajem nr 2,6 i 11 (uwaga: wariant najdłuższy, ok 25 minut) i po wyjściu na pętli Witosa idziemy w dół al. Witosa, mijamy rondo, idziemy w dól ul. Cienistą aż do miejsca, gdzie po prawej stronie będzie odchodzić znak na ul. Anielinki.

Samochodem? Nie polecamy! Nie mam tam miejsc parkingowych.
Rowerem? Będzie pod górkę, proszę być na to przygotowanym.

Powrót komunikacją miejską:
W okolicach Szańca kursują autobusy linii N13 w kierunku Żabianki (przystanek Sikorskiego) oraz N4 w kierunku Jelitkowa (przystanek Cienista) – tego dnia na trasie jeździć będą dwa dodatkowe autobusy, które z Cienistej ruszą o godz. 00.30 oraz 01.00.

Co zabrać ze sobą?
Będzie ciemno, mogą przydać się latarki, ale UWAGA: nie używajmy ich podczas wydarzenia, które ma swoje oświetlenie i dramaturgię. W razie deszczu (a Odcinek Mizofoniczny odbędzie się niezależnie od pogody): polecamy kalosze lub inne solidne obuwie.

Uwaga pod nogi!

Szaniec Jezuicki jest terenem, na którym jest nierówny grunt, wysoka roślinność, i piasek, który w przypadku deszczu może zmienić się w błoto. Dokładamy wszelkich starań by przygotować teren na Wasze przybycie, ale jednocześnie bardzo prosimy o ostrożność na terenie Szańca. Warto uważać pod nogi i przysłowiowo „nie biegać”. ;).

Polecamy pomyśleć wcześniej o napojach i ewentualnych przekąskach. Na Szańcu nie będzie foodtrucków ani stoisk gastronomicznych.

Odcinek Mizofoniczny to trwający 2 godziny plenerowy spektakl – prosimy o punktualne przybycie na Szaniec Jezuicki.