3 lipca w samo południe zapraszamy na na wakacyjną edycję Spacerowników  Teatralnych, które odbędą się jednocześnie w trzech miastach – Gdańsku,  Lublinie i Warszawie. Tego samego dnia będzie miała także miejsce  premiera nowej strony internetowej www.spacerownikteatralny.pl   i aplikacji mobilnej. Po Gdańsku,  szlakiem istniejących i nieistniejących teatrów, oprowadzi Mieczysław Abramowicz. Start pod Teatrem Wybrzeże, wstęp wolny.

Instytut Kultury Miejskiej razem z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego zapraszają na drugi już Spacerownik Teatralny w tym roku. Na szlaku wędrówki po teatralnym Gdańsku znajdują się miejsca oczywiste, jak Gdański Teatr Szekspirowski, ale też kamienice przy ul. Szerokiej 77 czy ul. Długiej 72, o których związkach z teatrem opowie Mieczysław Abramowicz. W trakcie około 1,5 godzinnego spaceru Mieczysław Abramowicz opowie uczestnikom i uczestniczkom historie związane z powstaniem Teatru Wybrzeże, pokaże, gdzie działał w Gdańsku, w latach 30 XX wieku Teatr Żydowski, gdzie mieszkał w latach 60-tych Zbigniew Cybulski oraz opowie o tzw. Szkole Fechtunku, na której miejscu stoi dziś Gdański Teatr Szekspirowski.

Spacerownik teatralny – Gdańsk, 3 lipca, godz. 12.00

Wstęp wolny (nie obowiązuje rejestracja)
Organizator: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Partner spaceru: Instytut Kultury Miejskiej

Wydarzenie na Facebooku: http://bit.ly/spacerownikteatralnylato.

spacer_teatralny_kwiecien2016_2

Edycja wiosenna, fot. Bogna Kociumbas


Projekt „Spacerowników Teatralnych” wydobywa z miejskiej architektury miejsca dla teatru niegdyś bardzo ważne, a dziś zapomniane. Dzięki spacerownikowym opowieściom i wspomnieniom chcemy przypomnieć o tych miejscach, skierować na nie uwagę i przywrócić pamięć o nich.

Na twórcze spacerowanie po Polsce Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza już po raz trzeci. Poprzednio „Spacerownikami Teatralnymi” żegnaliśmy jesień, witaliśmy wiosnę, teraz chcemy pozdrowić lato!


3 lipca będzie miała miejsce premiera nowej strony internetowej www.spacerownikteatralny.pl  i aplikacji mobilnej. Nowa strona przede wszystkim pozwoli na kreowanie własnych autorskich tras spacerowych, pokazując czas i odległość przejścia pomiędzy poszczególnymi punktami spaceru. Aplikację „Spacerownik Teatralny” będzie można od przyszłego tygodnia pobierać za darmo w sklepach Google Play, App Store oraz Windows Store. Linki do pobrania znajdą się na stronie www.spacerownikteatralny.pl.

Więcej informacji: http://bit.ly/LatoSpacerownik