Czym są improwizacje teatralne? Co powstanie w sieni IKM już w najbliższy piątek? Tego dowiemy się podczas  spektaklu improwizowanego „Imieniny” w ramach programu otwarty IKM. Siedmiu improwizatorów z Gdańska wystąpi u nas już 8 lipca  o godz. 19.00. Wstęp wolny!

Podczas wieczoru improwizacyjnego pokażemy longa – czyli dłuższą formę improwizacyjną pt. „ Imieniny”.  Zbierze się rodzina, jak to na imieniny przyjdą – ciotki, wujkowie! Julia Rychlewska i Młode Impro spróbują przenieść uczestników i uczestniczki do zwykłego salonu, gdzie stworzą ciepłą i miłą atmosferę. Będą rozmawiać, jeść ciasto i bawić się wspólnie na scenie.

Świat, który stworzą na oczach widzów nie będzie powtórzony nigdzie indziej. To właśnie magia improwizacji.

spektakl improwizowany

Czym jest tatr improwizowany?

To forma teatru, w którym aktorzy grają spontanicznie, bez scenariusza. We wszystkich formach improwizacji aktorzy tworzą dialogi i akcję w trakcie występowania. Nieprzewidywalna natura takiego występu nadaje się naturalnie na komedię, co może trochę tłumaczyć dlaczego przeważająca większość improwizowanych przedstawień jest komediowa, a nie dramatyczna.

Zagrają:

Emilia Szydłowska – improwizuje w MOVIEmy i Młodym Impro. Studentka psychologii. Uczy się hiszpańskiego, lubi podróżować po świecie i śmiać się. Fanka Harry’ego Potter’a.

Julka Rachwalska – studiuje kulturoznawstwo na UG. Członek SKN Mozaika. Zafascynowana światem i ludźmi. W Impro kocha wolność i nieprzewidywalność. Występuje w Młodym Impro.

Agnieszka Kuśmirak – studentka matematyki. Tańczy, podróżuje autostopem. Lubi spontaniczność i swój rower.

Rafał Kaczmarski – improwizator z MOVIEmy i Młodego Impro. Kibol pokerzysta. Wieczny optymista. Lubi domówki i przywiązuje się do miejsc.

Krzysztof Gojowy – student Automatyki i Robotyki na Politechnice Gdańskiej. Zaczynał przygodę z impro na początku liceum, jest członkiem grupy Kaloryfer Impro w Bydgoszczy, a w Gdańsku Młodego Impro. Czemu impro? Wolność, śmiech, samorozwojorealizacja, styl życia tak pozytywni ludzie, że uzależnia.

Filip Puzyr– improwizator, stand-up’er i dżudoka. Do niedawna członek grupy Imperwersja, obecnie wolny strzelec. Czasem, żeby poczuć dreszczyk emocji, improwizuje solo, ale z ludźmi też lubi. Czasem, żeby poczuć dreszczyk emocji, improwizuje solo. Z innymi ludźmi też lubi…

Jan Cychnerski – improwizator, muzyk, żeglarz, a na dobitkę informatyk. Gra z Młodym Impro oraz ImproVizją. Kocha wszystko co robi i wszędzie czuje się jak u siebie. Zawsze  z rowerem pod pachą
Organizatorzy: Julia Rachwalska i Młode Impro
Wydarzenie „Imieniny?” jest dofinansowane i realizowane w ramach
programu „otwarty ikm”: http://ikm.gda.pl/otwarty-ikm/.