Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na letnie, alternatywne spacery po mieście. W najbliższą sobotę, 23 lipca w trzech turach (godz. 11.00, 12.30 i 14.00) odbędzie się spacer Gdańskich Miniatur szlakiem stylu barokowego w Gdańsku. Wstęp wolny, start na wysokości IKM, ul. Długi Targ 39/40.
Podczas bezpłatnego spaceru uczestnicy i uczestniczki poznają pięć wyjątkowych miejsc w Gdańsku związanych z barokiem. Rozpoczną od kamienicy przy Długim Targu 20, gdzie w XV wieku mieszkał burmistrz. Następnie zobaczą sień gdańską i usłyszą o jej słynnej lokatorce. Kolejne przystanki to: Kaplica Królewska, Kamienica pod Żółwiem oraz nagrobek Nataniela Schrödera w Kościele św. Jana.

Zapraszamy całe rodziny, rodziców z dziećmi, grupy znajomych i przyjaciół! Oprowadzać będzie przewodniczka – Ewa Czerwińska.

Codziennie można zwiedzać dzielnice Gdańska z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami! Daty, godziny i miejsca startu spacerów po Oruni, Dolnym Mieście, Nowym Porcie, Biskupiej Górce i Zaspie znajdują się na: http://ikm.gda.pl/alternatywne-spacery/.

By poznać słynne mieszkanki Gdańska, pracowniczki Stoczni, czy kobiety zaangażowane w działalność „Solidarności” warto wybrać się na spacer z grupą społeczną Metropolitanka. Szczegóły: http://ikm.gda.pl/spacery-metropolitanka/.

Gdańskie Miniatury: Style architektoniczne w Gdańsku – barok. Gra miejska-spacer

Data: sobota, 23 lipca 2016

Godziny spacerów: 11.00, 12.30, 14.00

Miejsce zbiórki: ul. Długi Targ 39/40, na wysokości Instytutu Kultury Miejskiej

Wstęp wolny, nie wymagamy zapisów.