Czwarty dzień prezentacji Gdańska we Wrocławiu upłynął pod znakiem Festiwalu Interference. W kinie oglądaliśmy festiwalowe krótkie formy wizualne, wieczorem swoje klasyki i materiał z nowej płyty zagrał zespół Kobiety, a po nich wystąpili gdańscy DJ-e i VJ-e.

W kinie prezentowane były filmy z czterech kategorii Festiwalu Interference: Found Footage, Wideoklip, Kreatywna Forma Reklamowa i Eksperymentalna Krótka Forma Wizualna. Scenę muzyczną kamienicy przy Rynku 25 po raz kolejny opanowali artyści z Gdańska, tym razem zespół Kobiety tworzący muzykę z pogranicza rockowej awangardy i muzyki popularnej. Niektórzy twórczość Kobiet łączą z „avant- popem”, inni nazywają ją „alternatywnym rockiem rodem z Trójmiasta”. Kobiety najwyraźniej wymykają się schematom i tym bardziej zapraszamy do posłuchania tego nietuzinkowego trójmiejskiego składu.

W nocnym VJ Battle showcase na wizualizacje wzięli udział VJ-e Derubare i Monsieur Zupika w oprawie muzycznej DJ-ów Krystka i Bunia będących na co dzień częścią trójmiejskiego składu Dick4Dick.

PROGRAM, ŚRODA 3 SIERPNIA
12.00‒24.00 Wrzeszcz ART! – wideoroom / kino
17.00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie / zbiórka przy kawiarni LAS
18.30 Jacek Niegoda, „Collaboration = współpraca czy kolaboracja” / wykład
19.00 „Polskie Gówno”, reż. Grzegorz Jankowski / kino
20.00 To nie ta melodia – zagrają: Grzegorz Nawrocki, Paweł Nowicki, Jakub Majchrzak, Igor Gawlikowski / koncert improwizowany
21.00 Nowe idzie od morza: Langfurtka / koncert

Producentem prezentacji Gdańska we Wrocławiu 2016 jest Instytut Kultury Miejskiej
Szczegółowe opisy wydarzeń można znaleźć na:
http://koalicjamiast.wroclaw2016.pl/gdansk
https://www.facebook.com/events/1207242029326340/

Artyści zdradzają kulisy wydarzeń na:
https://znajomiznadmorzawro.blogspot.com/
https://www.facebook.com/znajomiznadmorzawro
—————
Koalicja Miast 2016, to pierwszy projekt współpracy kulturalnej miast, które ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Współpraca ma na celu prezentacje kulturowe Gdańska, Katowic, Lublina, Łodzi oraz Poznania i Szczecina skupione na najbardziej charakterystycznych dla nich narracjach kulturowych oraz na tym, co stanowi o ich genius loci. Wrocław jako Europejska Stolica Kultury 2016 stanie się sceną, na której spotkają się pomysły i praktyki z każdego z miast koalicji. Inicjatywa ta stwarza nowe możliwości w zakresie wymiany kulturalnej pomiędzy miastami, promowania lokalnych artystów, tworzenia wspólnych projektów artystycznych i kulturalnych.