Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych na warsztaty w Akademii Active Citizens: Komunikacja – Asertywność 24 i 25 września w godz. 10.00-17.00 (sobota), 10.00-15.00 (niedziela) w Gdańsku. Zapisy trwają do 18.09. 

Asertywność – posiadanie i wyrażanie własnego zdania, wyrażanie postaw, emocji, odmawianie, w granicach nienaruszających praw swoich i innych osób.
Punktem wyjścia dla warsztatów KOMUNIKACJA-ASERTYWNOŚĆ jest zagadnienie granic – psychologicznych, emocjonalnych i fizycznych. Świadomość granic stanowi podstawę komunikacji opartej na wzajemnym poszanowaniu. Kolejnym istotnym elementem jest znaczenie komunikacji niewerbalnej i szeroko pojętej postawy ciała w budowaniu komunikatów spójnych. Warsztaty stanowią okazję do doświadczenia siebie w kontekście granic, pozwolą na naukę i ćwiczenie komunikacji asertywnej z uwzględnieniem komunikacji niewerbalnej.
Warsztaty będą prowadzone metodami uczestniczącymi. W programie znajdą się elementy prostej i niewymagającej pracy z ciałem (dla osób o każdym poziomie sprawności), praca ze scenkami – odgrywanie sytuacji komunikacji, szukanie i ćwiczenie asertywnych rozwiązań. Planowane są też wizualizacje, zabawy i relaks.
KOMUNIKACJA – ASERTYWNOŚĆ
24-25 WRZEŚNIA 2016 (sobota-niedziela), godziny 10.00-17.00 (sobota), 10.00-15.00 (niedziela) w Gdańsku
Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego [POBIERZ].

Formularz należy odesłać do 18 września 2016 r. na adres anna.urbanczyk@ikm.gda.pl lub w formie papierowej dostarczyć pod adres:
Anna Urbańczyk
Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

Numer faxu: 58 760 72 15
Ilość miejsc jest ograniczona do 18 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 20 września 2016 .
Wstęp wolny

Osoba prowadząca:
Katarzyna Starowicz – jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, psychoterapeutką z doświadczeniem w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Główny obszar mojej aktywności zawodowej to ambulatoryjna psychoterapia osób dorosłych, leczenie zaburzeń nerwicowych i zaburzeń osobowości. Identyfikuję się jako psychoterapeutka pracująca w oparciu o paradygmat psychodynamiczny. Od dwunastu lat zajmuję się prowadzeniem warsztatów samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo. Prowadzę treningi asertywności, treningi interpersonalne oraz warsztaty z komunikacji. Prowadzę działalność dydaktyczną w ramach Psychodynamicznego studium socjoterapii i psychoterapii młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Jestem współautorką książki „Śmiało przez życie – asertywność dla kobiet” (Difin 2008).

W czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i wegański obiad – w sobotę.

Akademia Active Citizens to projekt wzmacniający kompetencje zarządzania organizacjami i zmianą społeczną w różnorodnym świecie, realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej i British Council.

Akademia powstała w odpowiedzi na potrzeby edukacyjne pomorskich organizacji pozarządowych zgłaszane w czasie projektu Active Citizens. Dlatego pierwszeństwo w rekrutacji będą mieć absolwenci i absolwentki pomorskich edycji programu Active Citizens Aktywna Społeczność.