Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zapraszają na specjalne, rowerowe spacery w dzielnicach. 28 sierpnia o godz. 12.00 przejedziemy się po Nowym Porcie, a 4 września o godz. 12.00 odbędzie się Tour de Zaspa, podczas którego zobaczymy wszystkie (58!) murali. Spacery są bezpłatne, obowiązują zapisy: sien@ikm.gda.pl, ilość miejsc ograniczona.

Rowerowy spacer po Nowym Porcie zawiera 28 najważniejszych dla dzielnicy lokalizacji. Podczas zwiedzania poznamy Nowy Port „od podszewki”. Posłuchamy o Kapitanacie Portu, historii posągu statuy wolności, rzeźbie ryby pomuchel, Parku Jordanowskim, zajezdni tramwajowej, Nabrzeżu Zbożowym. Spacer 28 sierpnia poprowadzi Wojciech Atczuk. Start: godz. 12.00. Ilość miejsc: 25. Obowiązują zapisy: sien@ikm.gda.pl. Spacer jest bezpłatny.

Po raz drugi tego lata wybierzemy się na Tour de Zaspa z Jarkiem Orłowskim. Szlak spaceru wyznacza 58 murali tworzących zintegrowaną galerię malarstwa monumentalnego na Zaspie. – Rower jest najlepszym środkiem pozwalającym obejrzeć każdy z 58 murali w Kolekcji. Jak co roku latem podczas przejażdżki zobaczymy i porozmawiamy o wszystkich pracach, i w bardzo spokojnym tempie pokonamy dystans około 10 km – zapowiada Jarek Orłowski.

Start: 4 września, godz. 12.00. Ilość miejsc: 25. Obowiązują zapisy: sien@ikm.gda.pl. Spacer jest bezpłatny.
Zapisy na obydwa spacery również w sieni Instytutu Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, pon.–pt., godz. 10.00–18.00; sob.–niedz., godz. 12.00–16.00 lub tel. 58 301 2016.

Piechurom przypominamy o regularnych spacerach z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami po Dolnym Mieście, Biskupiej Górce, Zaspie, Oruni i Nowym Porcie. Szczegóły i informacje o zapisach.

Zobacz filmy ze spacerów w dzielnicach!