Nie zdążyliście wybrać się na spacer z naszymi Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami po dzielnicach Gdańska? Nic straconego. Dzięki zebranym filmom i audycjom wybierzecie się na wirtualny spacer. Posłuchajcie i zwiedzcie Gdańsk w domu.

Eksplorujemy Nowy Port i Zaspę na dwóch kółkach

Czasem nie starczy czasu, żeby zobaczyć i zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca w dzielnicy. Rower ułatwia to zadanie. Na spacerach rowerowych uda nam się zobaczyć wszystkie 58 murali na Zaspie czy zobaczyć co skrywa Nowy Port. O wycieczkach na dwóch kółkach opowiadają Lokalni Przewodnicy, Jarek Orłowski i Wojciech Atczuk w Radiu Gdańsk.

Rowerowe wycieczki po Gdańsku (posłuchaj audycji w Radiu Gdańsk) >>

Wszystkie dostępne terminy i zapisy są dostępne na stronie www.ikm.gda.pl/alternatywne-spacery

Nowa trasa Lokalnych Przewodników i Przewodniczek — poznajcie Orunię

Położona między wzgórzami morenowymi a polderami gdańskich Żuław Orunia jest idealnym miejscem na wycieczkę. W czasie takiej eskapady nie tylko pozna się ciekawe miejsca, które na pierwszy rzut oka wyglądają prozaicznie, ale można posłuchać o tajemnicach i lokalnych smaczkach od pasjonatów, np. od Lucyny Kortowskiej. Pani Lucyna dzięki przyjaźni z Aleksandrą Abakanowicz ze Stacji Orunia zdecydowała o udziale w szkoleniu i dzięki temu została Lokalną Przewodniczką. O przyjaźni i tajemnicach Oruni opowiada w audycji.

Spacer z Lokalnymi Przewodniczkami po Oruni (audycja Radia Gdańsk) >>

Wycieczki z lokalnymi przewodnikami po Oruni są organizowane od początku lipca do 27 września, w każdy wtorek o godz. 17.30 i sobotę o godz. 12.00. Wycieczki są bezpłatne, obowiązują zapisy: sien@ikm.gda.pl (w tytule prosimy o wpisanie danej dzielnicy, a w treści emaila podać imię, nazwisko, liczbę zgłaszanych osób i numer telefonu).

Zapomniane bohaterki

Co poniedziałek, o 22.00 usłyszymy także opowieści o niezwykłych Gdańszczankach, bohaterkach miasta, które często są pomijane na kartach historii. ”Gdańszczanki z charakterem” to nowy cykl dokumentalnych audycji w Radiu Gdańsk.

Szlakiem tych kobiet, możemy wyruszyć razem z przewodniczkami i przewodnikami grupy społecznej Metropolitanka. Zapisy i terminy: www.ikm.gda.pl/spacery-metropolitanka.

”Gdańszczanki z charakterem”, co poniedziałek, godz. 22.00 w Radiu Gdańsk.


Autorka: Monika Serafin, Specjalistka ds. komunikacji internetowej | monika.serafin@ikm.gda.pl