Aplikacja Stocznia jest kobietą, będąca częścią projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów” realizowanego przez Stowarzyszenie Arteria w partnerstwie z Instytutem Kultury Miejskiej, została nominowana w prestiżowym konkursie Mobile Trends Awards 2016 w kategorii podróże i turystyka. Internetowe głosowanie trwa do 3 lutego: www.2017.mobiletrends.pl/mta/glosowanie. Zachęcamy do wsparcia gdańskiej aplikacji!

Co kryje aplikacja Stocznia jest kobietą?

Za pomocą aplikacji wysłuchamy wspomnień pracownic Stoczni Gdańskiej. Obejrzymy archiwalne i współczesne fotografie dokumentujące pracę w Stoczni oraz bez problemu odnajdziemy opisywane miejsca dzięki nawigacji GPS i interaktywnej mapie. Aplikacja dostosowana jest do potrzeb osób niedowidzących. Była testowana przez seniorki i seniorów pod kątem przejrzystości i łatwości obsługi.

Oficjalna premiera aplikacji na platformie Android odbyła się 8 marca 2016r. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w sklepie Google Play na koncie publishingowym Stowarzyszenia Arteria, na platformie iOS oraz w angielskiej wersji językowej. Aplikacje wykonała firma 3 Steps z o.o.

Stocznia jest kobietą

Kogo możemy wysłuchać w aplikacji

W aplikacji znajdą się opowieści Jadwigi Konieczyńskiej o pracy w stoczniowej księgowości. Wysłuchamy Stanisławy Palczewskiej, Marianny Spychały, Heleny Dmochowskiej, Urszuli Sciubeł i Mirosławy Majewskiej o pracy suwnicowych, Anny Gliszczyńskiej – pracownicy laboratorium, Krystyny Rożnowskiej specjalistki technolog z Zakładu Budowy Silników, Natalii Ostrowskiej, córki dyrektora stoczniowego szpitala.

Córkami stoczniowców są także Anna Makilla-Puczka i Genowefa Lewandowska, które wspominają między innymi zakładowe choinki. Bożena Kwiecień pracowała w stołówce stoczniowej, a Zofia Ferenc w warsztatach szkolnych. Halina Majder opowie o pracy w stoczniowej administracji, Zofia Mausolf o pracy kierowniczki Działu Zbytu, Jadwiga Roszak-Kuczyńska o technologiach malowania i konserwowania statków, a Halina Lewna o trasowaniu.

Projekt „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Organizator: Stowarzyszenie Arteria
Partnerzy: Instytut Kultury Miejskiej (Polska) | Archiwum Historii Kobiet Narodowej Biblioteki Islandii (Islandia) | Oslo and Akershus University College (Norwegia)
Europejskie Centrum Solidarności
Współpraca: Metropolitanka

Powiązane projekty