Dzień Wolnej Sztuki otwiera sezon spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami na Zaspie. 22 kwietnia szlak wędrówki wyznaczą argentyńskie murale w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego. To prace Lucasa Parbo, Gualicho, Zosena Bandido, Davida Petroniego oraz Jorge Pomara. Start o godz. 12.00 pod klubem Plama GAK, ul. Pilotów 11.

Kolekcja Malarstwa Monumentalnego na Zaspie to 59 wielkoformatowych murali w granicach jednej dzielnicy, tworzonych systematycznie od 1997 roku. Autorami prac są artyści ze wszystkich zakątków świata, a wśród nich na szczególną uwagę zasługują licznie reprezentowani malarze z Argentyny. Buenos Aires to jeden z najważniejszych punktów na światowej mapie streetartu. Stamtąd właśnie wywodzą się artyści, którzy stworzyli swoje prace na Zaspie. – Podczas spaceru skupimy się na muralach rodem z Argentyny, które bardzo dobrze oddają różnorodność i wolną energię tworzenia, które możemy podziwiać na ulicach Buenos – mówi Jarek Orłowski, Lokalny Przewodnik, który poprowadzi spacer.

Dzień Wolnej Sztuki to inicjatywa, w ramach której w 71 muzeach i galeriach w 35 miastach Polski odwiedzający skupiają się na pięciu wybranych dziełach. – Podczas naszego spaceru, szczególną uwagę poświęcimy muralom z Argentyny. Aby choć na chwilę poczuć klimat Buenos Aires, energię zużytą na spacer zregenerujemy gorąca mate, na którą zapraszamy wszystkich uczestników na zakończenie spaceru – dodaje przewodnik.

Argentyńskie murale w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego to prace Lucasa Parbo (ul. Dywizjonu 303 13b), Gualicho (ul. Skarżyńskiego 10a), Zosena Bandido (ul. Pilotów 18e), Davida Petroniego (ul. Pilotów 14f) oraz Jorge Pomara (ul. Pilotów 17a).


Buenos Zaspa! Dzień Wolnej Sztuki w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie

Data: 22 kwietnia, godz. 12.00

Miejsce startu spaceru: Plama GAK, ul. Pilotów 11

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

www.facebook.com/events/116842135531503/

Więcej murali:

www.facebook.com/MuraleGdanskZaspa/

www.instagram.com/muralegdanskzaspa/

www.muralegdanskzaspa.pl