Zgłoszono już 160 sąsiedzkich spotkań w Gdańsku i okolicach, w których weźmie udział niemal 14 000 osób. Dołącz do grona aktywnych sąsiadów i sąsiadek i zorganizuj piknik, festyn lub kameralne spotkanie przy kawie w swojej dzielnicy! Osoby, które zgłaszają wydarzenia otrzymują pomocny pakiet gadżetów, w którym znajdą m.in.: zaproszenia, plakaty informacyjne, kubki, talerzyki czy girlandy oraz pięknie wydaną Drugą Sąsiedzką Książkę Kucharską. Spotkania można rejestrować i organizować do 30 czerwca. Szczegóły i rejestracja: www.gdansk.dnisasiadow.pl.

Gdańskie Dni Sąsiadów 2017 w wypowiedziach organizatorów i organizatorek

Nasze Gdańskie Dni Sąsiada to duża dawka aktywności i zdrowia. Wspólnie z całą rodziną będziemy ćwiczyć w rytmach Zumby, wyciśniemy naturalne soki z owoców, zyskamy nową energię podczas rozciągania. Podczas spotkania można będzie konsultować swoje zdrowie z fizjoterapeutą i położną. Będzie strefa zabaw dla dzieci! – mówi Marta Liniewska z Brętowa. Spotkanie w Brętowie odbędzie się 25 czerwca przy ul. Matemblewskiej 42.

2 czerwca Dni Sąsiadów zorganizowali terapeuci z Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem we Wrzeszczu Dolnym.

Tydzień przed Dniami Sąsiadów roznosimy naszym najbliższym sąsiadom ulotki informacyjne, wieszamy ogłoszenie w parafii oraz informujemy rodziców naszych podopiecznych o planowanym przedsięwzięciu. W dniu imprezy był grilla połączony z grami i zabawami integracyjnymi oraz zwiedzaniem Centrum Aktywizacji Zawodowej. Zaprosiliśmy też sąsiadów do nowej inicjatywy ogrodniczej – mówi Anna Maniewska.

Na Żabiance odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Psy i ludzie. Międzygatunkowe partnerstwo na przykładzie mojego podwórka”. 30 czerwca pokazanych zostanie około 20 czarno-białych zdjęć przedstawiających psy i ich opiekunów z ul. Pomorskiej. Fotografie uzupełnią krótkie historie wzajemnych ludzko-psich relacji.

Grupa tutejszych psiarzy od kilku lat codziennie spotyka się na łące nad stawem przy ul. Pomorskiej – psy biegają, ludzie rozmawiają. Mają nawet własną grupę na Facebooku – mówi Aleksandra Kozłowska – Grzonka, Żabianka.

Bardzo aktywne są południowe dzielnice Gdańska. Wiele spotkań zgłasza Ujeścisko, Łostowice, Kowale. O spotkaniu przy placu zabaw na Zielonym Stoku opowiada Agata Ernst

Zawiązała się u nas oddolna inicjatywa wybudowania nowego placu zabaw, skromnego co prawda, ale w lepszym stanie niż ten obecny. Remontujemy też wspólnymi siłami ławeczki i chcielibyśmy uczcić ten nasz wspólny, sąsiedzki wysiłek. Gdańskie Dni Sąsiada wydają się wspaniałym pretekstem, żeby połączyć te dwie sprawy i spotkać się przy lemoniadzie na nowym placu.

Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Fundacja Wspólnota Gdańska i Fundacja Gdańska zapraszają do zgłaszania wydarzeń w swojej dzielnicy. Osoby, instytucje i organizacje, które zgłoszą się do Gdańskich Dni Sąsiadów otrzymają darmowy pakiet startowy. Znajdują się w nim: poradnik „Jak zorganizować Dzień Sąsiada”, plakaty, zaproszenia, girlandy, koszulki, balony, kubeczki, talerzyki, torby, wizytówki, Druga Sąsiedzka Książka Kucharska i gadżety dla najmłodszych sąsiadów i sąsiadek.

Pakiet Startowy Gdańskich Dni Sąsiadów

Rejestracja odbywa się online na stronie: www.gdansk.dnisasiadow.pl oraz w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40. Każda osoba, która zarejestruje swoje spotkanie otrzyma pakiet startowy, a wysyłając relację ze spotkania (zawierającą krótki opis i zdjęcia) można wygrać nagrody – bony do hipermarketu.

Pakiety startowe można będzie odbierać w siedzibie IKM przy ul. Długi Targ 39/40 od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 14.00 i 16.00 – 18.00 oraz w weekendy w godz. 14.00 – 16.00.

Więcej informacji i relacje z zeszłych lat znajdują się na stronie:

www.gdansk.dnisasiadow.pl/.

Zapraszamy na sąsiedzki profil na Facebooku: www.facebook.com/GdanskieDniSasiadow.

Organizatorzy Gdańskich Dni Sąsiadów: Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Fundacja Wspólnota Gdańska, Fundacja Gdańska

Partnerzy Gdańskich Dni Sąsiadów: Spółka miejska GIWK, EDF

Patroni medialni Gdańskich Dni Sąsiadów: Trójmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Radio Złote Przeboje

Powiązane projekty