Barbara Sroka, zastępca dyrektora Instytutu Kultury Miejskiej, w uznaniu za „niezmiennie udaną realizację projektów związanych ze sztuką w przestrzeni miejskiej” została nominowana w organizowanym przez Dziennik Bałtycki w Konkursie Osobowość Roku 2017 w kategorii działania charytatywne i społeczne.

SMS-owe głosowanie trwa do 31 stycznia. Wiadomości o treści CH.135 należy wysyłać pod nr telefonu 72355. Barbara Sroka realizuje projekty związane ze sztuką w przestrzeni publicznej: Kolekcję Malarstwa Monumentalnego na Zaspie, Gdańską Szkołę Muralu oraz angażujące lokalną społeczność spacery Lokalnych Przewodników i Przewodniczek w dzielnicach Gdańska. Cieszymy, się że jej działania zostały docenione przez kapitułę konkursu Osobowość Roku 2017.

Plebiscyt jest już na stałe wpisany do kalendarza pomorskich wydarzeń w noworocznym czasie. Od lat co roku dziennikarze i Czytelnicy Dziennika Bałtyckiego nominują do prestiżowego tytułu osoby, które wyróżniły się
szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności.

Cztery kategorie plebiscytu Tytuły Osobowość Roku 2017 zostaną przyznane w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Czytelnicy Dziennika Bałtyckiegi wybiorą laureatów osobno w Gdańsku, Gdyni, Sopocie oraz w pomorskich powiatach.

Kandydatów do tytułu Osobowość Roku nominują dziennikarze DziennikaBałtyckiego, którzy codziennie opisują życie w pomorskich miastach i powiatach. Zgłaszają ich także Czytelnicy DB. Wszystkie nominacje podlegają akceptacji kapituły pod przewodnictwem Redaktora Naczelnego. Kandydatów wybierają czytelnicy „Dziennika Bałtyckiego” w SMS-owym głosowaniu.

Przeczytaj więcej o wynikach i głosowaniu