Specjalne wydanie książki kucharskiej z przepisami uczestników i uczestniczek Gdańskich Dni Sąsiadów przygotowuje Instytut Kultury Miejskiej. 25 maja 2018 roku wystartuje dziesiąta edycja projektu. Z tej okazji wszyscy, którzy brali w nich udział, mogą do 31 stycznia zgłosić swój przepis na danie, które ma szansę znaleźć się w „Urodzinowej sąsiedzkiej książce kucharskiej”.

Gdańskie Dni Sąsiadów, to radosne spotkania w dzielnicach: kameralne, te na kilkadziesiąt i na kilkaset osób. Nieodłącznie towarzyszą im wspólne posiłki, pikniki, śniadania na trawie, czy grill na świeżym powietrzu. Instytut Kultury Miejskiej po raz trzeci zaprasza do podzielenia się swoimi kulinarnymi specjałami, które ukażą się w „Urodzinowej sąsiedzkiej książce kucharskiej”.

Wydanie trzeciej książki przypada na 10. edycję projektu, dlatego postanowiliśmy nadać publikacji urodzinowy charakter. Zachęcamy do nadsyłania dań na przyjęcie. Co będzie tym wyjątkowym daniem – tort czy sałatka – to już pozostawiamy osobom zgłaszającym. Zawsze chętnie czytamy historyjki towarzyszące przesłanemu przepisowi. Nawet najprostsze w wykonaniu danie może się okazać popisowe – zachęca Ania Urbańczyk z Instytutu Kultury Miejskiej.

Przepisy można przesyłać do 31 stycznia 2018 roku za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie projektu: http://gdansk.dnisasiadow.pl/zglos-przepis.

Idea publikacji zakłada, że jest ona ilustrowana zdjęciami autorów i autorek przepisów. Książka zostanie wydana w maju tego roku. Nie będzie można jej kupić. Jedynym sposobem, aby otrzymać egzemplarz jest włączenie się w obchody Gdańskich Dni Sąsiadów i zorganizowanie własnego, sąsiedzkiego spotkania. „Urodzinowa sąsiedzka książka kucharska” będzie elementem pakietu startowego pomocnego w przygotowaniu i promocji wydarzenia.

 

Gdańskie Dni Sąsiadów to okazja do spotkania i lepszego poznania swoich sąsiadów i sąsiadek. Zabawa na świeżym powietrzu, spotkanie przy grillu czy święto ulicy – jest wiele sposobów, by wspólnie spędzić czas. Warto to zrobić, bo chociaż widzimy się często, mijamy na schodach i spotykamy w osiedlowym sklepie, nie zawsze zwracamy na siebie uwagę, a przecież dobrzy sąsiedzi, to prawdziwy skarb! Uczestnicy Gdańskich Dni Sąsiadów przekonają się o tym już po raz dziesiąty – od 25 maja do 30 czerwca 2018 roku.

Więcej informacji: www.gdansk.dnisasiadow.pl

Powiązane projekty