Jak korzystać ze źródeł znalezionych w internecie? Jakiego typu zdjęcia, grafiki, raporty możemy pobrać i wykorzystywać dalej na własny użytek? Różnice między licencjami i różnymi rodzajami treści darmowych, stockowych i wolnych wyjaśni 28 września, podczas szkolenia w ramach KaWy – Kulturalnej Wymiany, Kamil Śliwowski – ekspert współpracujący z Koalicją Otwartej Edukacji, Fundacją Panoptykon i Creative Commons Polska. 

Choć czasem internet sprawia takie wrażenie, to nie wszystko tam wolno i nie wszystko. Podczas spotkania dowiemy się, co możemy wykorzystać swobodnie w pracy kreatywnej.

Podczas warsztatu będziemy ćwiczyć granice tzw. dozwolonego użytku, uczyć się jak wyszukiwać, rozpoznać i poprawnie używać takich zasobów jak zdjęcia, grafiki, wideo. Będziemy również rozmawiać o tym, kiedy i jak licencje mogą być dobrym narzędziem do publikacji własnych treści, a nawet elementem nowoczesnego modelu biznesowego

– mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Uczestnicy i uczestniczki szkolenia poznają różnice między licencjami i różnymi rodzajami treści darmowych, stockowych i wolnych. Będą dyskutować o tym, na co zgadzamy się, publikując w popularnych mediach społecznościowych. 

Kro poprowadzi zajęcia Prawo autorskie i licencje Creative Commons?

Kamil Śliwowski, trener i animator edukacji medialnej, specjalizujący się w wykorzystaniu nowych technologii w edukacji, zwłaszcza w kontekście prawa autorskiego oraz ochrony prywatności. Na co dzień współpracuje z fundacją Katalyst Education, Koalicją Otwartej Edukacji, Fundacją Panoptykon i Creative Commons Polska. Autor gry edukacyjnej o prywatności w sieci „Trzęsienie danych”, bloguje o nowych technologiach i otwartych zasobach w edukacji na www.otwartezasoby.pl.


KaWA – Kulturalna Wymiana: Prawo autorskie i licencje Creative Commons, prowadzenie: Kamil Śliwowski

Data: 28 września, godz. 9.00 – 17.00

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi targ 39/40, sala 209, II p.

Koszty: 50 zł + VAT. Zapisy: https://670367-6.evenea.pl.