Projekt Sieć Kultury od 2016 roku podnosi kompetencje animatorów kultury, edukatorów i nauczycieli, sieciuje środowisko i dzięki regrantingowi wspiera finansowo wartościowe działania edukacji kulturowej w województwie pomorskim. – Ostatnim elementem trzyletniego programu są wizyty studyjne, podczas których proponujemy uczestnikom i uczestniczkom poznanie ciekawych miejsc, nowych sposób prowadzenia zajęć i warsztatów, a przede wszystkim, poznanie niezwykłych ludzi, którzy robią niecodzienne rzeczy – zaprasza Agata Andrasiak, koordynatorka Sieci Kultury.

Z bezpłatnych wizyt studyjnych mogą skorzystać wszyscy, których interesują działania na polu edukacji kulturowej. Od nauczycieli przez pracowników domów kultury, bibliotek, teatrów, muzeów, po niezależnych edukatorów i animatorów kultury. Pierwszeństwo udziału w wizytach mają koordynatorzy i partnerzy projektów zrealizowanych w ramach Sieci Kultury od 2016 do 2018 roku. W drugiej kolejności będzie obowiązywała kolejność zgłoszeń.

– Propozycja wizyt studyjnych wynika wprost z ankiet przeprowadzonych w sierpniu na grupie koordynatorów konkursu Sieć Kultury 2016-2018. Zainteresowanie tego typu spotkaniami było bardzo duże. Wychodzimy naprzeciw tym sugestiom i zapraszamy na cztery tematyczne wizyty studyjne w Gdańsku i Gdyni – mówi Agata Andrasiak.

Warunki uczestnictwa

Na wizyty studyjne obowiązują zapisy, które potrwają do 10 listopada do godz. 15.00. Na każdą z proponowanych wizyt obowiązuje limit miejsc, do 20 osób. Każda z zaplanowanych wizyt odbędzie się pod warunkiem zebrania grupy minimum 10 osobowej. Organizator zapewnia jeden ciepły posiłek podczas przerwy obiadowej oraz na prośbę uczestnika, zaświadczenia o udziale w wizycie studyjnej. Uczestnicy pokrywają jedynie koszt dojazdu na miejsce.

Link do zapisów: http://bit.ly/siec_kultury_wizyty_studyjne2018.

Informację o udziale w wizytach oraz szczegółowy program wyślemy do Państwa najpóźniej 13 listopada 2018 roku, do godz. 15.00. Pełen program dostępny na: http://sieckultury.pl/2018/11/listopadowe-wizyty-studyjne-sieci-kultury/.

I TERMIN: 21 listopada 2018 roku w godz. 10.00 – 16.00 | GDAŃSK | Margareta Sobczak – Różne oblicza edukacji architektonicznej (CZĘŚĆ 1)*

II TERMIN: 23 listopada 2018 roku w godz. 10.00 – 16.00 | GDAŃSK – GDYNIA | Iwona Woźniewska – Praca z młodzieżą. Uruchamianie potencjału młodych w działaniach animacyjnych

III TERMIN: 28 listopada 2018 roku w godz. 10.00 – 16.00 | GDAŃSK | Margareta Sobczak – Różne oblicza edukacji architektonicznej (CZĘŚĆ 2)*

IV TERMIN: 28 listopada 2018 roku w godz. 10:00 – 16:00 | GDAŃSK | Aga i Alicja Żarkiewicz – Grupy nieformalne, czyli oddolne działania animacyjne. Jak zacząć? Czy warto? + warsztaty robienia szablonów.

* Różne oblicza edukacji architektonicznej cz.1 i cz. 2 to dwie różne wizyty studyjne oscylujące wokół edukacji architektonicznej. UWAGA: Można uczestniczyć w obu częściach bądź tylko w jednej wybranej.

Program Sieć Kultury. Edukacja kulturowa w województwie pomorskim jest częścią wieloletniego, ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Program ten zmierza do podniesienia poziomu edukacji kulturowej i artystycznej w Polsce. W ramach Sieci Kultury organizowane są między innymi warsztaty, konkursy grantowe i spotkania informacyjno-integracyjne. Operatorem programu w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej. www.sieckultury.pl. Dołącz do grupy Sieci Kultury na Facebooku: www.facebook.com/groups/470607796479974/.