Zimowe zajęcia w mieście i o mieście – to propozycja IKM na dwa tygodnie ferii dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. Dwa cykle zajęć, podczas których zbudujemy Gdańsk w miniaturze i ekologiczne makiety budynków zgodne z najnowszymi trendami, odbędą się 11 – 15 lutego oraz 18 – 22 lutego w godzinach 10.00 – 13.00. Koszt jednego spotkania to 15 zł. Zapisy: margareta.sobczak@ikm.gda.pl. Ale to nie wszytko, zapraszamy również na warsztaty międzypokoleniowe, stwórzmy razem archiwum rodzinne, 13 lutego od 11.00 do 15.00. Wstęp za darmo, obowiązują zapisy: archiwumrodzinne.evenea.pl.

– Podczas pierwszego tygodnia ferii przyjrzymy się poszczególnym detalom budynków. Zastanowimy się jakie występują w nich kolory, kształty czy dekoracja. Wspólnie przyjrzymy się szyldom umieszczanym na budynkach i zaprojektujemy nowe. Dzięki zabawie odpowiemy sobie na pytanie, czy każdy budynek to zabytek. Jako architekci sami zbudujemy budynki tworząc makietę miniaturowego Gdańska – zapowiada Margareta Sobczak.

11 – 15 lutego, „Gdańsk w miniaturze”. Tematy zajęć: kolory, kształty, dekoracja, szyldy, zabytki. Czas trwania: 10.00 – 13.00. Koszt udziału: 15 zł. Płatność na miejscu. Uczestnicy i uczestniczki mogą przyjść na dowolną liczbę warsztatów. Planowana wielkość grupy: 20 osób. Zapisy: margareta.sobczak@ikm.gda.pl.

– W drugim tygodniu, w trakcie cyklu „Eko-Gdańsk” ferii zajmiemy się ekologicznymi budynkami. Zastanowimy się nad rozwiązanymi, dzięki którym są one przyjazne dla środowiska. Zobaczymy czy w Gdańsku możemy znaleźć tego rodzaju miejsca. Uczestnicy warsztatów samodzielnie zaprojektują ekologiczne rozwiązania, które następnie staną się idealnym budynkiem w Gdańsku – mówi prowadząca.

18 – 22 lutego, „Eko-Gdańsk”. Tematy zajęć: dachy, oświetlenie, ogrody, woda w budynku, składamy Eko-budynek. Czas trwania: 10.00 – 13.00. Koszt udziału: 15 zł. Płatność na miejscu. Uczestnicy i uczestniczki mogą przyjść na dowolną liczbę warsztatów. Planowana wielkość grupy: 20 osób. Zapisy: margareta.sobczak@ikm.gda.pl.

Ale to nie wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy na ferie. 13 lutego od 11.00 do 15.00 zapraszamy na na warsztaty międzypokoleniowe  Stwórz cyfrowy album rodzinnych zdjęć za pomocą smartfona! Obowiązują zapisy: https://archiwumrodzinne.evenea.pl/

Porządkowanie, skanowanie i archiwizowanie prywatnych zdjęć może dać wiele satysfakcji zarówno dorosłym jak i młodzieży. Dziś jest to coraz łatwiejsze dzięki możliwościom naszych smartfonów i aplikacjom fotografowania, obróbki zdjęć i dyskom wirtualnym. Niestety nie zawsze wiemy, od których aplikacji zacząć, które z setek funkcji zaoszczędzą nam czas podczas obróbki i który dysk najlepiej spełni nasze oczekiwania (np. ustawień prywatności albo darmowej pojemności). Podczas warsztatu zajmiemy się właśnie tym.

Kogo zapraszamy: Zespoły minimum 2 osobowe, w których minimum dwie osoby będą reprezentować dwa różne pokolenia tzn. np mama – syn, dziadek – wnuczka, babcia – wnuk itd itp. (UWAGA 1 bilet to udział 1 zespołu od 2 do max 3 os.) Przy czym najmłodsza osoba w zespole nie powinna mieć mniej niż 12 lat.

Fajnie? Fajnie! Zacznij od zapisania się lub swojego dziecka/rodzica/babci/dziadka/wnuczka/wnuczki na warsztaty!