Jakie przydatne aplikacje i funkcje smartfonów możemy wykorzystać w działalności edukacyjnej? Czy zabierać komórkę na grzyby? Czy nauczy tabliczki mnożenia (a nie tylko używania kalkulatora)? O tym, jak twórczo wykorzystywać media cyfrowe, opowiedzą 9 kwietnia o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej Grzegorz D. Stunża i Justyna Zborowska-Stunża.

– Urządzenia mobilne najczęściej wykorzystujemy do kontaktowania ze znajomymi, rodziną lub do biernego konsumowania mediów. Edukacyjne możliwości smartfonów są niemal nieograniczone, warto jednak wiedzieć, gdzie i czego szukać, jak znajdować przydatne aplikacje i jak zbudować własne, kreatywne środowisko edukacyjne. Podczas spotkania spróbujemy pokazać, że telefony komórkowe można twórczo wykorzystać do uczenia się samodzielnie lub z innymi osobami, rozwijania pasji i tworzenia wartościowych treści – zapowiadają prowadzący.

Spotkania z cyklu Domowej Edukacji Medialnej kierowane są do rodziców, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat korzystania przez dzieci i nastolatki z mediów cyfrowych, potencjału edukacyjnego i twórczego cyfrowych narzędzi komunikowania, budowania relacji w rodzinie z wykorzystaniem mediów cyfrowych, zarządzania czasem korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

http://www.schooltechnology.org Photos of elementary students using iPads at school to do amazing projects.

Osoby prowadzące:

Justyna Zborowska-Stunża – zainteresowana budowaniem relacji między ludźmi, przemianami, jakie w tym zakresie powoduje powszechne korzystanie z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz edukacyjnymi aspektami mediów cyfrowych. Studiowała zarządzanie, socjologię, ale praktyka wychowawcza skierowała ją w stronę studiów pedagogicznych. Prowadzi blog stunza.media. Mama trójki dzieci.

Grzegorz D. Stunża – ekspert w zakresie edukacji medialnej i cyfrowej. Zafascynowany potencjałem edukacyjnym sieci i możliwościami budowania społeczności uczących się za pomocą nowych technologii. Łączy pracę wykładowcy i badacza z praktyką pedagogiczną w zakresie twórczego używania mediów w edukacji. Prowadzi blog edukatormedialny.pl. Tata trójki dzieci.D

Wydarzenie na Facebookuhttps://www.facebook.com/events/372367313308503/ 
Wstęp wolny

Daty kolejnych spotkań:

14 maja: Smart home, roboty, programowanie, rozszerzona rzeczywistość. Jak mądrze wykorzystywać innowacje dla rozwoju dzieci.

11 czerwca: Czy moje dziecko jest uzależnione od mediów? Jak radzić sobie z zagrożeniami cyfrowymi.