8 i 9 czerwca na Placu Kobzdeja swoje pomysły na działania zrealizuje sześcioro organizatorów i organizatorek wyłonionych w konkursie. Letnia edycja programu Otwarty IKM wpisuje się w obchody Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku. Łączna kwota przyznanego dofinansowania to 9770,00 zł brutto. W programie ekologiczne warsztaty, beat-box i mobilne studio portretowe. Więcej na: www.otwarty.ikm.gda.pl.  

– Po blisko czterech latach realizacji projektów w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej otworzyliśmy się na potrzeby tych organizatorów, którzy zgłaszali się do nas z propozycjami działań w przestrzeni publicznej. Zapraszamy do odwiedzenia Placu Kobzdeja 8 i 9 czerwca  – mówi Katarzyna Buczek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Otwarty IKM to program, który pozwala organizatorom wydarzeń kulturalnych na realizowanie pomysłów ze wsparcie finansowym, merytorycznym i technicznym instytucji. Latem 2019 przenosi się do przestrzeni miejskiej, na Plac Kobzdeja. W planie są otwarte warsztaty, spotkania i akcje artystyczne.

Lista projektów dofinansowanych ramach Otwartego IKM na Placu Kobzdeja (kolejność alfabetyczna według tytułów projektów):
1. Kaszuby wołają nas! Wnioskodawca: Angelika Szulfer; 1400 zł brutto.
2. Tajemnica Kwadryzmu. Wnioskodawca: Mirosław Judkowiak: 2000 zł brutto.
3. Torba z trawy morskiej – nie kupuj, zrób!Wnioskodawca: Magdalena Dębna, 2000 zł brutto.
4. Warsztaty artystyczne, Wnioskodawca: Faustyna Szulfer, 500 zł brutto.
5. Wydobyć dźwięk, uwolnić ruch. warsztaty beatboxowo-taneczne, Wnioskodawca: Jan Czerwiński „Elf“; 1870 zł brutto.
6. Zero Waste – warsztaty tworzenia eko kosmetyków i eko środków czystości.
Wnioskodawca: Izabela Ryska, 2000 zł brutto.

Otwarty IKM na Placu Kobzdeja. Program 8 – 9 czerwca, godz. 9.00 – 19.00

W sobotę, 8 czerwca Jan „Elf” Czerwiński wraz z Anną Mikulą zaproszą na warsztaty beatboxowo-taneczne, a Angelika Szulfer zabierze chętne osoby na Kaszuby, tworząc wraz z uczestnikami i uczestniczkami torby, worki, woreczki z motywami Kaszubskimi. Przez całe popołudnie Mirosław Judkowiak – filmowiec, reżyser, scenarzysta, operator i twórca wideoklipów wraz z malarzem Mirosławem Śledziem będą portretować zainteresowanych i rozmawiać z nimi o autorskim stylu malarskim – kwadryźmie.  

8 czerwca

godz. 9.00 – 11.00 Wydobyć dźwięk, uwolnić ruch. warsztaty beatboxowo-taneczne. I Grupa. Informacje i zapisy: jan.elf.czerwinski@gmail.com
godz. 12.00 – 14.00 Wydobyć dźwięk, uwolnić ruch. warsztaty beatboxowo-taneczne. II Grupa. Informacje i zapisy: jan.elf.czerwinski@gmail.com
godz. 14.00 – 18.00 Tajemnica Kwadryzmu – mobilne studio portretowe. Mirosław Śledź, Mirosław Judkowiak, Daniela Luka.
godz. 15.00-18.00  Kaszuby wołają nas! Angelika Szulfer. Informacje i zapisy: farwa.kaszuby@gmail.com.

W niedzielę, 9 czerwca na Placu Kobzdeja uruchomimy Zieloną Strefę Eko. W programie tworzenie ekologicznych kosmetyków i środków czystości, warsztaty artystyczne inspirowane motywamizwiązanymi z naturą, wiosną, latem, morzem i projektowanie torebek z trawy morskiej.

9 czerwca

Godz. 10.00  – 12.00 Zero Waste – warsztaty tworzenia ekologicznych kosmetyków i środków czystości z Izabelą Ryską. Informacje i zapisy: izabela.ryska@gmail.com.

Godz. 12.30  – 14.30 Zero Waste – warsztaty tworzenia ekologicznych kosmetyków i środków czystości z Izabelą Ryską. Informacje i zapisy: izabela.ryska@gmail.com.

Godz. 15.00  – 17.00 Warsztaty artystyczne: malowanie toreb ekologicznych z Faustyną Szulfer. Informacje i zapisy: faustyna06@op.pl.

godz. 17.30 – 19.00 Torba z trawy morskiej – nie kupuj, zrób! Prowadzenie: Magdalena Dębna, Dorota Dombrowska. Informacje i zapisy: hello.warsztaty@gmail.com.

Szczegóły dotyczące warsztatów: www.otwarty.ikm.gda.pl.