Kawa na wynos z wierszem, chwilówka z poezją (okazja! za darmo!), strefy czytelnicze na Głównym Mieście zaaranżowane przy wsparciu IKEA Gdańsk, wiersze w komunikacji miejskiej, na billboardach, słupach informacyjnych, w witrynach, na murach, w pubach i restauracjach. Poezja w mieście to kampania Instytutu Kultury Miejskiej, która pokazuje, że poezję można odkrywać codziennie, w każdym miejscu, w każdej chwili, w mieście. www.poezjawmiescie.pl.

Stracić fotografię to stracić chwilę dwukrotnie (Daniel Jonas, tłum. Michał Lipszyc). Ten i inne wiersze poetów i poetek nominowanych do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności oraz twórców sieci Versopolis znajdziemy w nieoczekiwanych lokalizacjach w przestrzeni miejskiej w ramach kampanii Instytutu Kultury Miejskiej Poezja w mieście.

Na krótkie formy poetyckie natkniemy się w kawiarniach, restauracjach, barach i bistro w Gdańsku. Do akcji przyłączyły się m.in.: Mitte, Faloviec, Kurhaus, Avocado, Drukarnia, Ziemia, nie/mięsny, Pułapka, Józef K, Cafe Lamus, W Starym Kadrze…

Spacer po mieście z krótką przerwą na poezję? Między 1 a 4 czerwca na Głównym Mieście w Gdańsku staną trzy strefy czytelnicze zachęcające do chwili odpoczynku, lektury, refleksji. Aranżację meblami wspiera IKEA Gdańsk.

Poezję można przeczytać również na słupach ogłoszeniowych w Oliwie, we Wrzeszczu i na Głównym Mieście czy billboardach na ul. Słowackiego, Trakcie św. Wojciecha, al. Armii Krajowej czy ul. Oliwskiej.

Lokalizacje wiersz w pustych witrynach pozostają tajemnicą do odkrycia!

Akcja odbywa się w ramach czerwcowego Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku, www.2019gdansk.pl.

#poezjawmiescie #ikmgdansk

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej

www.ikm.gda.pl, www.facebook.com/IKMgdansk