20 czerwca o godzinie 16:00 ruszymy spod głównego wejścia do 100czni, żeby poznać proces produkcji statków w Stoczni Gdańskiej i zaangażowane w niego kobiety. Przewodniczką będzie Anna Miler, która od 8 lat bada historię kobiet pracujących w Stoczni Gdańskiej, a obecnie zgłębia realia pracy kobiet w branżach morskich.

Jak daleko sięga ich historia w tej branży? Kiedy pierwsza absolwentka opuściła Wydział Budowy Okrętów? Nie będzie to jednak tylko spacer herstoryczny, ale także opowieść o współczesności – o tym, gdzie dziś można spotkać kobiety w przemyśle morskim, z jakimi wyzwaniami się spotykają.

Dzień później, o 17:00 zapraszamy do 100czniowego kontenera (Starter w 100czni) kobiety uczestniczące w procesie budowania statków i szerzej – związane z branżą morską, studentki, uczennice – w niezobowiązującej atmosferze chcemy porozmawiać o wyzwaniach, przed którymi stają i o tym, jakie działania mogą wspierać dziewczęta w wyborze kariery w przemyśle stoczniowym i morskim, a także rozwój zawodowy pracownic.

Spacer realizowany jest we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej i Metropolitanką.

Spacerem i spotkaniem zapowiadamy zaplanowany na drugą połowę roku projekt Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter mający na celu wspieranie kobiet w branży morskiej.

Jeśli jesteś ciekawa / ciekawy, co planujemy, chcesz się zaangażować, ale nie możesz wziąć udziału w spacerze ani spotkaniu, napisz do nas: a.miler@inkubatorstarter.pl.