Instytut Kultury Miejskiej jest partnerem Małej Platformy Tańca – wydarzenia, które dedykowane jest sztuce tańca dla dzieci i odbędzie się 30 i 31 sierpnia w Gdańsku. Program skierowany jest do dzieci w wieku od 1 do 10 roku życia oraz ich rodziców i opiekunów. Obejmuje prezentacja spektakli, panel dyskusyjny, piknik miejski. Wcześniej, już w dniach 26 – 30 lipca, odbędzie się Dada Hub Kids, czyli wakacyjny cykl warsztatów tanecznych, który serdecznie polecamy!

Dada Hub Kids to warsztaty tańca współczesnego dla dzieci w wieku 8 – 12 lat. Odbędą się w Sopockiej Szkole Montessori w dniach 26-30 lipca w godz. 10.30 – 13.30. Poprowadzą je Katarzyna Ustowska i Piotr Stanek ze Stowarzyszenia Teatr Dada von Bzdülöw.

Taniec stanie się głównym językiem i przewodnikiem dla dzieci w poznawaniu własnego ruchu i rozwijaniu kreatywności. Podczas zajęć wykorzystamy elementy improwizacji, zadań i gier choreograficznych, pracy ze słowem, muzyką i różnymi zapisami ruchu. Pojawią się ćwiczenia rozwijające wyobraźnię, wyostrzenie zmysłów, pogłębienie sprawności fizycznej i koordynacji ciała. Dzieci będą tworzyć własne kompozycje, pracować z krótkimi sekwencjami ruchów, nadając im nowe jakości, kierunki, poziomy, prędkości oraz zupełnie nowe formy; będą odkrywać jak słowem lub rysunkiem możemy opisać ruch.

– Warsztat zakończy się pokazem, na którym dzieci łącząc elementy choreografii oraz ćwiczenia improwizacyjne spotkają się z widzem w tańcu. Będziemy poruszać się nieustannie, w rytm muzyki, słowa, melodii lub innych dźwięków. Staniemy na głowie i popatrzymy na świat do góry nogami! – zapowiadają organizatorzy.

ZAPISY: dadahubkids@gmail.com, 515 256 103

Koszt uczestnictwa: 350zł

Mała Platforma Tańca to wydarzenie dedykowane sztuce tańca dla dzieci, które odbędzie się w terminie 30–31 sierpnia 2019 roku w Gdańsku w ramach Polskiej Platformy Tańca – Gdańsk 2019. Program pierwszej edycji skierowany jest do dzieci od 1 do 10 roku życia oraz ich rodziców i opiekunów i będzie obejmował prezentacje wybranych spektakli, panel dyskusyjny oraz wydarzenia towarzyszące.

Organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Głównymi współorganizatorami Platformy w 2019 roku są Fundacja Polka dot oraz Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw. Partnerami programu Małej Platformy są Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku oraz Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku