Jak dobrze znasz Gdańsk? Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do wzięcia udziału w akcji na Instagramie! Odpowiedz na dziesięć pytań dotyczących gdańskich dzielnic. Do wygrania pakiety, w których między innymi: sześć przewodników po Gdańskich Dzielnicach, trzy książki o Gdańsku oraz torba Lokalnych Przewodników!

Jak wziąć udział w akcji?

By wziąć udział w akcji, należy w ciągu 24 godzin od startu (26.07 o 12:00) odpowiedzieć prawidłowo na 10 pytań, zamieszczonych na Insta Stories na profilu @ikm_gdansk.

Pierwsze pięć osób, które odpowiedzą prawidłowo na wszystkie pytania, otrzymają pakiet konkursowy!

…a w nim sześć przewodników po Gdańskich Dzielnicach, książki Gdańskie Tożsamości, Gdańsk. Biografia Miasta, Droga Królewska, torba Lokalnych Przewodników i Przewodniczek oraz planner od Monumental Art.

Konkurs jest realizowany w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Z Lokalnymi można poznać codzienne życie dzielnicy, historie z dzieciństwa, burzliwe losy przed i powojenne danych miejsc. Wycieczki z miłośnikami dzielnic – pasjonatami Gdańska, są świetnym sposobem na spędzenie lata w mieście. Alternatywne spacery są bezpłatne, a ich organizatorem jest Instytut Kultury Miejskiej.

Alternatywne wycieczki odbywają się kilka razy w tygodniu w każdej z dzielnic: Zaspa, Biskupia Górka, Dolne Miasto, Nowy Port, Orunia, Oliwa i Wyspa Sobieszewska. Szczegóły: www.ikm.gda.pl/lokalniprzewodnicy.