Jak dobrze znasz Gdańsk? Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do wzięcia udziału w akcji na Facebooku! Odpowiedz na dziesięć pytań dotyczących gdańskich dzielnic. Do wygrania pakiety, w których między innymi: dwa przewodniki po Gdańskich Dzielnicach, książka o Gdańsku oraz torba Lokalnych Przewodników!

Jak wziąć udział w akcji?

By wziąć udział w akcji, należy w ciągu 24 godzin od startu (12.08 o 12:00) odpowiedzieć prawidłowo na 10 pytań, zamieszczonych na profilu Instytutu Kultury Miejskiej na Facebooku.

Pierwsze pięć osób, które odpowiedzą prawidłowo w wiadomości prywatnej na wszystkie pytania, otrzymają pakiet konkursowy!

A w nim: Przewodnik po Zaspie i Oliwie, książka Gdańsk. Przewodnik Literacki, Torba Lokalnych Przewodników i Przewodniczek, płyta Nowe idzie od Morza, książka Barbary Piórkowskiej “Utkanki”.

Konkurs jest realizowany w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Z Lokalnymi można poznać codzienne życie dzielnicy, historie z dzieciństwa, burzliwe losy przed i powojenne danych miejsc. Wycieczki z miłośnikami dzielnic – pasjonatami Gdańska, są świetnym sposobem na spędzenie lata w mieście. Alternatywne spacery są bezpłatne, a ich organizatorem jest Instytut Kultury Miejskiej.

Alternatywne wycieczki odbywają się kilka razy w tygodniu w każdej z dzielnic: Zaspa, Biskupia Górka, Dolne Miasto, Nowy Port, Orunia, Oliwa i Wyspa Sobieszewska. Szczegóły: www.ikm.gda.pl/lokalniprzewodnicy.