W jesienno-zimowym naborze wniosków do programu Otwarty IKM, w którym mieszkańcy zgłaszają swoje propozycje wydarzeń wyłoniono 8 projektów. W sieni Instytutu Kultury Miejskiej odbędą się m.in. warsztaty tworzenia mobilnego ogródka na jesień czy robienia naturalnych kosmetyków, spotkania podróżnicze oraz z literaturą faktu. Łączna kwota wsparcia przeznaczona na realizację działań programu Otwarty IKM w tym naborze wyniosła 17 930,00 zł. Szczegóły na: www.otwarty.ikm.gda.pl.

– Do konkursu zgłoszono łącznie 22 propozycje, z czego do realizacji wybrano 8 projektów składających się na 14 wydarzeń. Odbędą się między 21 października a 9 grudnia, zawsze w poniedziałki i piątki. Komisja konkursowa kierowała się wyborze projektów włączaniem kolejnych osób do programu oraz charakterem i jakością proponowanych działań. W styczniu 2020 roku uruchomimy kolejny nabór, do którego już teraz zapraszam – mówi Katarzyna Buczek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Program Otwarty IKM jesień-zima 2019. Projekty w kolejności alfabetycznej:

1. American dream. Od Nowego Jorku do Key West – spotkanie podróżnicze. Wnioskodawca: Marta Nicgorska. Kwota wsparcia: 1450 zł.

2. EKO chusteczki – warsztaty. Mobilny ogródek na jesień – warsztaty. Wnioskodawca: Magdalena Dębna. Kwota wsparcia: 2500 zł.

3. Gdańskie spotkania z reportażem – spotkania autorskie z autorami literatury non-fiction: Magdalenea Genow „Bułgaria. Złoto i rakija”, Judyta Sierakowska: „Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo”, debata z udziałem Agaty Romaniuk „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu”. Wnioskodawca: Stanisława Budzisz – Cysewska. Kwota wsparcia: 4000 zł.

4. Jestem drzewem – wykłady, warsztaty, gra terenowa. Wnioskodawca: Kamila Chomicz. Kwota wsparcia: 4000 zł.

5. Storytelling dla podróżników. Warsztaty dla początkujących i zaawansowanych. Wnioskodawca: Adam Majewski. Kwota wsparcia: 1000 zł.

6. Tworzymy kolaże – sklejamy historie. Cykl warsztatów tworzenia kolaży fotograficznych z użyciem archiwalnych fotografii Gdańska. Wnioskodawca: Sylwia Nikko Biernacka. Kwota wsparcia: 2130 zł.

7. Tworzenie prezentów świątecznych: kosmetyki naturalne. Wnioskodawca: Izabela Ryska. Kwota wsparcia: 2000 zł.

8. Warsztaty rękodzieła – biżuteria z kolorowego filcu. Wnioskodawca: Anna Szyndlar. Kwota wsparcia: 850 zł.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40. Szczegółowy harmonogram: www.otwarty.ikm.gda.pl.