Medialabirynty to cykl interdyscyplinarnych wydarzeń Instytutu Kultury Miejskiej, które łączą kulturę, nowe media i technologię. Stawiają na rozwój zainteresowań i własną twórczość. Już 24 października, wspólnie z Hackerspace Trójmiasto, IKM zaprasza na warsztaty z programu Sonic Pi – opartego na kodzie, bezpłatnego narzędzia do tworzenia muzyki. Wystarczy wziąć ze sobą laptop i słuchawki. Prowadzący zajęcia Łukasz Skotarek opowie o narzędziu od podstaw. Przygotujcie się na Algorave!

– Muzykę można tworzyć na wiele sposobów, a Algorave jest dość nietypowym wyborem. Na przecięciu światów technologii i muzyki prezentuje zupełnie nowe spojrzenie na obcowanie z muzyką. Algorave to ruch muzyczny na styku filozofii hackingu, kultury geek, clubbingu. Polega na tworzeniu (i tańczeniu) do muzyki generowanej z algorytmów, kodowanej na żywo – opowiada Łukasz Skotarek z Hackerspace Trójmiasto.

Instytut Kultury Miejskiej od kilku lat prowadzi Medialab Gdańsk – program, w ramach którego organizuje wydarzenia łączące media, technologię i zbiory cyfrowe oraz domenę publiczną. Powstały m.in.

To także szkolenia z zakresu nowych mediów dla kadr kultury czy maratony two-rzenia gifów, seminaria, publikacje.

Warsztaty są bezpłatne, wymagana jest rejestracja uczestnictwa (liczba miejsc ograniczona). Należy przynieść ze sobą laptop i słuchawki. Wcześniejsza znajomość programu Sonic Pi, czy programowania nie jest potrzebna. Osoby, które się zarejestrują otrzymają wskazówki dot. instalacji programów przed warsztatami.

– Zależy nam na pokazaniu możliwości, jakie dają źródła domeny publicznej i bezpłatne programy i narzędzia. Chcemy zaprosić do świata nowych mediów, który jest otwarty dla każdego, zainspirować do dalszych poszukiwań i tworzenia swoich utworów i materiałów – mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Kolejne wydarzenie w ramach Medialabiryntów – Music Jam, będzie maratonem tworzenia dźwięków, remiksów, zabawy kodem i muzyką. Wydarzenie odbędzie się 26 października w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter. Więcej informacji: http://musicjam.pl/.

Data: 24 października, godz. 17.00 – 20.00

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40. Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/549883349115603/ Rejestracja: https://evenea.pl/event/sonicpi

Prowadzenie: Łukasz Skotarek – programista, muzyk. Związany z Hackerspace Trójmiasto. Lubi muzykę i programowanie, więc czasem też programuje muzykę. Świat jest zbyt ciekawy by nie szukać nowych, kreatywnych sposobów by two-rzyć i dzielić się wiedzą.