Czy festiwal muzyczny można zorganizować w duchu less waste i zero waste bez ponoszenia wysokich kosztów? Jak zminimalizować tony odpadków produkowane przez publiczność liczoną w tysiącach? O tym, jak radzą sobie z wyzwaniami dotyczącymi organizacji zrównoważonego wydarzenia opowiedzą: Karolina Wanat z OFF Festival, Piotr Orlicz-Rabiega z Audioriver Festival, Anna Pruszyńska z Olsztyn Green Festival oraz Anna Orzech z Pol’and’Rock Festival. Spotkanie, które odbędzie się 7 listopada o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40, poprowadzi Krzysztof Tragarz z NOIZZ.pl.

Za Sceną to cykl debat dotyczących organizacji festiwali muzycznych. Wśród gości znajdują się eksperci i twórcy największych wydarzeń w Polsce. Każde ze spotkań dotyczyć będzie innego wyzwania stojącego przed organizatorami: ekotrendów, pracy z publicznością w różnym wieku czy prezentacji projektów społecznych i NGO podczas imprezy.

– Pierwsze spotkanie dotyczy świadomości ekologicznej oraz rozwiązań, które wprowadzają organizatorzy dużych wydarzeń muzycznych. Porozmawiamy o festiwalowych ekotrendach, dobrych praktykach i sposobach na to, by imprezy masowe przestały produkować tony śmieci

– mówią Agnieszka Wojkowska i Halina Grabowska z Instytutu Kultury Miejskiej.

Goście ZA___SCENĄ. Ekotrendy na festiwalach muzycznych: Karolina Wanat – OFF Festival, Piotr Orlicz-Rabiega – Audioriver Festival, Anna Pruszyńska – Olsztyn Green Festival, Anna Orzech – Pol’and’Rock Festival. Prowadzenie: Krzysztof Tragarz – NOIZZ.pl.

Data: 7 listopada, godz. 18.00
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul Długi Targ 39/40
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1141447016049521/
Koordynacja: Agnieszka Wojkowska, Halina Grabowska

Harmonogram ZA___SCENĄ:

  • 12 grudnia, godz. 18.00. Międzypokoleniowość na festiwalach. Budowanie publiczności przez akcje promocyjne dla dzieci i seniorów.
  • 16 stycznia, godz. 18.00. Festiwal jako przestrzeń do dyskusji, prezentacji działań NGO, fundacji oraz projektów społecznych