Eugenia Tynna, asystentka w Pracowni Liternictwa i Typografii na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku poprowadzi najbliższe warsztaty Akademii Aktywnej Społeczności z liternictwa. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów i aktywistki na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 1 i 2 lutego 2020 r. Zapisy trwają do 19 stycznia: https://evenea.pl/event/liternictwo/.

Zajęcia mają na celu wprowadzić uczestników i uczestniczki do świata litery. Literami posługujemy się codziennie. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak mocno wpływają one na nasz odbiór informacji, skupienie, a nawet humor. Tworzymy ważne dokumenty, prezentacje. Czasami używamy liter do dekoracji, dyplomów, kartek albo do tworzenia notatek. W każdym tym działaniu podstawą jest litera.

– Na warsztatach omówimy podstawowe zasady tworzenia czytelnych i atrakcyjnych dokumentów z wykorzystaniem tekstu, takie jak papiery firmowe i prezentacje. Poznamy, czym jest liternictwo i zmierzymy się ze stworzeniem własnego kroju pisma metodą manualną. Wiedza o procesie projektowania kroju, pozwoli w łatwiejszy sposób dobierać i stosować fonty (czcionki) lub tworzyć własne litery na potrzeby prezentacji, dekoracji i innych form – opowiada Eugenia Tynna.

Osoba prowadząca:

Eugenia Tynna – absolwentka Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie po obronie dyplomu magisterskiego została asystentką w Pracowni Liternictwa i Typografii na Wydziale Grafiki. Prowadziła zajęcia na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Uczestniczka licznych warsztatów, konferencji i wystaw. Od kilku lat prowadzi warsztaty i wykłady z kaligrafii i liternictwa.

Akademia Aktywnej Społeczności. Liternictwo, 1-2 lutego 2020 r.

Zapisy trwają do 19 stycznia. Link do formularza: https://evenea.pl/event/liternictwo/

Osoby nie korzystające z internetu mogą zarejestrować się osobiście w Instytucie Kultury Miejskiej. Szkolenie jest bezpłatne.

W czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i wegański obiad – w sobotę.

Akademia Aktywnej Społeczności to projekt wzmacniający kompetencje organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, aktywistów, aktywistek, edukatorów, edukatorek. Jej celem jest usprawnienie działań pomorskich organizacji pozarządowych, rozwijanie umiejętności zarządzania różnorodnością i talentami zespołów, tworzenia trwałych i opartych na dialogu sieci współpracy wokół potrzeb w społecznościach, a także zwiększenie skuteczności wpływu na społeczności z którymi organizacje pracują, dbając jednocześnie by nikogo nie wykluczyć z tego procesu.