11 stycznia w godz. 18.00-20.00 w Domu Handlowym Jantar odbędzie się finisaż projektu Miejsca #4. W zaciemnionej przestrzeni, w której znajduje się instalacja Honoraty Martin pt. „Proste momenty” Krzysztof Topolski „Arszyn” wykona na żywo sześć autorskich sesji dźwiękowo-wibracyjnych. Każdy z tych szczególnego rodzaju koncertów przeznaczony będzie dla określonej liczby osób. Obowiązują zapisy. Wstęp: 10 zł.

Instalacja artystyczna Honoraty Martin wypełnia dwa boksy handlowe (nr 9 i 10) w Domu Handlowym Jantar we Wrzeszczu. Praca jest wyrazem szacunku i czułości dla miejsca prezentacji – zachęca do skupienia uwagi na charakterystycznych dla tej przestrzeni szczegółach, dotknięcia ich ręką lub czołem. Równocześnie daje możliwość bezpiecznego odcięcia się od bodźców typowych dla centrów handlowych. Czynna jest do 12 stycznia w godz. 11.00-19.00.

11 stycznia Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na wyjątkowy finisaż pracy –towarzyszyć mu będą autorskie sesje dźwiękowo-wibracyjne Krzysztofa Topolskiego „Arszyna”, które pozwolą doświadczyć instalacji Honoraty Martin w nietypowy, sensualny sposób.

– Praca składa się z dwóch przestrzeni – nazwijmy je przestrzenią jasną i przestrzenią ciemną. Do przestrzeni ciemnej można się dostać przez szczelnie zasłonięty czarnym materiałem otwór wykuty w ścianie. To całkowicie wyciemnione pomieszczenie jest jednocześnie przestrzenią bardzo bezpieczną, miękką i przytulną. Można doń wpełznąć, położyć się, rozluźnić mięśnie, zamknąć oczy i całym ciałem oddać się niezwykłemu doznaniu dźwiękowo-wibracyjnej ścieżki autorstwa Krzysztofa Topolskiego „Arszyna” stanowiącej integralną część instalacji Honoraty Martin. Ścieżka ta ma swoją strukturę i dramaturgię – by doświadczyć jej w pełni warto spędzić w ciemnej przestrzeni kilkanaście minut – opowiada kuratorka Miejsc, Natalia Cyrzan z Instytutu Kultury Miejskiej.

11 stycznia odbędzie się sześć sesji (co 20 minut), w których uczestniczyć będzie mogło jednorazowo do 10 osób. Obowiązują zapisy: https://evenea.pl/event/miejsca4koncert/.

W czasie trwania niezwykłego koncertu w drugim, jasnym, pomieszczeniu do rozmów zaprasza autorka instalacji – Honorata Martin. 

Miejsca #4: Arszyn masuje dźwiękiem i wibracją | Krzysztof Topolski | koncert | Instalacja Honoraty Martin, boks nr 9 i 10, Dom Handlowy Jantar

Data: 11 stycznia, godz. 18.00–20.00 (co 20 min).

Wstęp: 10 zł | obowiązują zapisy na konkretne godziny: https://evenea.pl/event/miejsca4koncert/

Uwaga: prosimy o zdjęcie butów oraz kurtek i płaszczy przed wejściem do pomieszczenia, w którym znajduje się instalacja.

Więcej informacji o projekcie: www.miejsca.euhttps://www.facebook.com/MiejscaIKM/ 

Instalacja jest czynna codziennie do 12 stycznia w godzinach 11.00-19.00. W weekendy oraz dni świąteczne w przypadku, gdy zamknięte jest główne wejście do Domu Handlowego Jantar należy użyć „dzwonka nocnego”, który znajduje się przy wejściu tylnym.