Otwarte debaty z artystami, działaczami społecznymi, politykami, projekty edukacyjne czy ankiety badawcze to dodatkowe platformy do angażowania festiwalowej publiczności. O działaniach społecznych towarzyszących wydarzeniom muzycznym podczas najbliższego spotkania ZA___SCENĄ opowiedzą Olga Zawada z Pol’and’Rock Festival, Joanna Pańczak i Agnieszka Kopiewska z Festiwalu Malta oraz Małgorzata Szumowska z Niewidzialnej Wystawy. Spotkanie odbędzie się 29 stycznia o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej.

– Od listopada raz w miesiącu spotykamy się, by rozmawiać o dodatkowych aktywnościach, które proponują organizatorzy festiwali muzycznych. Rozpoczęliśmy od tematu ekotrendów, mówiliśmy o międzypokoleniowości, w styczniu porozmawiamy o działaniach społecznych festiwali muzycznych – mówi Halina Grabowska z Instytutu Kultury Miejskiej.

Celem spotkań jest prezentacja najciekawszych praktyk wydarzeń kulturalnych w Polsce, wymiana doświadczeń i inspiracja początkujących organizatorów. Spotkania ZA___SCENĄ to okazja do zadania nurtujących pytań osobom, które mają największy wpływ na kształt produkowanych przez siebie wydarzeń, lecz w trakcie samego festiwalu pozostają za sceną.

ZA___SCENĄ. Działania społeczne na festiwalach muzycznych

Olga Zawada – Pol’and’Rock Festival,
Joanna Pańczak, Agnieszka Kopiewska – Festiwal Malta,
Małgorzata Szumowska – Niewidzialna Wystawa
Prowadzenie: Małgorzata Muraszko, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Co Jest Grane 24

Data: 29 stycznia, godz. 18.00
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/587804212043279/

Koordynatorkami cyklu są Halina Grabowska i Agnieszka Wojkowska. Identyfikację cyklu stworzyła Magdalena Nestorowicz.

Powiązane projekty