Na co zwracać uwagę podczas zawierania umów z perspektywy autora, artysty, projektanta? Jak rozmawiać i negocjować z klientami? Jak zadbać o własne potrzeby i jednocześnie zrozumieć oczekiwania drugiej strony? Krzysztof Siewicz – radca prawny, odpowie na te pytania podczas bezpłatnego webinaru z zakresu prawa autorskiego. Spotkanie on-line odbędzie się 16 i 17 kwietnia w godz. 12:00-13:30 na platformie ClickMeeting (link udostępniony będzie zapisanym wcześniej osobom).

– Webinar przeznaczony jest dla osób działających w branży kreatywnej, autorów, artystów, projektantów zainteresowanych rozwijaniem kompetencji w zakresie dbania o własne potrzeby w relacjach z klientami, producentami, wydawcami – mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Na bezpłatny webinar obowiązują zapisy: evenea.pl/event/prawoautorskiedlatworcow. Osoby, które zgłoszą chęć udziału, otrzymają link do spotkania na platformie ClickMeeting.

W programie m.in. podstawowa wiedza o prawie autorskim: majątkowym, osobistym, przenoszeniu praw autorskich, umowach licencyjnych, czasie trwania umów i sposobie ich rozwiązywania. Negocjacje: analiza możliwych rezultatów negocjacji, przygotowanie pytań negocjacyjnych, strategie negocjacyjne, symulacje trudnych sytuacji i procesu negocjowania umowy.

Zapisane na webinar osoby, które wezmą udział w spotkaniu, mają możliwość skorzystania z indywidualnej porady prawnej z prowadzącym w ciągu tygodnia, tj. do 24 kwietnia 2020 r.

Osoba prowadząca:

Krzysztof Siewicz – doktor nauk prawnych i radca specjalizujący się w prawnych aspektach przetwarzania informacji. Członek zespołu Platforma Otwartej Nauki w ramach ICM UW, gdzie koordynuje prace nad Platformą Polskich Publikacji Naukowych. We współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska organizował m.in. największą w Europie konferencję poświęconą społecznym i ekonomicznym aspektom prawa autorskiego – CopyCamp. Będąc koordynatorem prawnym Creative Commons Polska przygotował polskie wdrożenie wersji 3.0 licencji CC. Doktorat o ochronie wolności użytkowników oprogramowania obronił na Uniwersytecie w Lejdzie w Holandii, a dyplom LLM uzyskał na Central European University w Budapeszcie. Absolwent WPiA UW. Autor licznych publikacji oraz trener, głównie z zakresu prawa autorskiego, otwartych licencji i otwartego dostępu.