Zazwyczaj wiosną Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki przygotowują się do letniego oprowadzania w dzielnicach podczas otwartych wykładów i spacerów. W tym roku jesteśmy w domach, ale Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki wciąż mogą zabrać nas na spacer szlakiem osobistych historii, wspomnień, miejsc i przedmiotów. W wyjątkowej, wirtualnej odsłonie spotkania z gdańskimi dzielnicami dzielą się zdjęciami z archiwów rodzinnych i opowieściami. 17 kwietnia na Facebooku, Instagramie i stronie IKM znajdą się niepublikowane wcześniej anegdoty i materiały dotyczące Dolnego Miasta.

Jacek Górski, Lokalny Przewodnik po Dolnym Mieście i Opowiadacz Historii Dolnego Miasta w Gdańsku na Facebooku zabierze nas na niezwykły spacer po dzielnicy, spacer szlakiem przedmiotów. Są zbyt drobne i delikatne, lub wręcz przeciwnie – zbyt duże i ciężkie, by pokazać je na „standardowym” spacerze po Dolnym Mieście. W krótkiej opowieści, przez nietypowe przedmioty, poznajemy fabryki i zakłady działające na Dolnym Mieście jeszcze przed II wojną światową.

Elżbieta Woroniecka, Lokalna Przewodniczka po Dolnym Mieście na Facebooku IKM przywróci pamięci Ogródek Jordanowski i podzieli się zdjęciami z rodzinnych archiwów, a na Instagramie IKM opowie o historii Dworu Uphagena, który później stał się szpitalem.

Joanna Lewandowska, Lokalna Przewodniczka po Dolnym Mieście i utalentowana artystka dzieli się wspomnieniami swojego taty z dzieciństwa i rodzinnymi fotografiami.

Media społecznościowe IKM będą dziś pełne nowych treści o Dolnym Mieście. Chodźmy na spacer, nawet wirtualny! Szukajcie materiałów na:
https://www.facebook.com/IKMgdansk
https://www.instagram.com/ikm_gdansk
www.ikm.gda.pl