Laboratorium współpracy z dziećmi i młodzieżą w czasach pandemii to cykl czterech spotkań wokół praktyk, pytań i wątpliwości dotyczących współpracy z młodymi ludźmi w wieku szkolnym w obszarze edukacji kulturowej. Cykl webinariów i szkoleń online trwa od 23 do 29 maja. Prowadzenie: Weronika Idzikowska. 

– Zapraszamy wszystkich, którzy współpracują z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym i chcieliby pogłębić albo usystematyzować swoją wiedzę oraz podzielić się własnymi refleksjami dotyczącymi współpracy w sytuacji pandemii COVID-19 – mówi Agata Andrasiak-Czarnecka, koordynatorka programu Bardzo Młoda Kultura w woj. pomorskim oraz projektu Sieć Kultury.  

HARMONOGRAM SPOTKAŃ: 

  • 23.05.2020 godz: 12.00 – 13.30 – Webinarium: Współpraca z dziećmi i młodzieżą w obszarze edukacji kulturowej 
  • 25.05.2020 godz: 16.00 – 18.00 – Warsztat: Współpraca z dziećmi i młodzieżą w obszarze edukacji kulturowej 
  • 27.05.2020 godz: 12.00 – 13.30 – Webinarium: Prawa dzieci i młodzieży i ich realizacja w działaniach edukacyjnych 
  • 29.05.2020 godz: 16 – 18.00 – Warsztat: Prawa dzieci i młodzieży i ich realizacja w działaniach edukacyjnych 

ZAPISY: https://bit.ly/LaboratoriumEdukacjaKulturowa.  
 
Webinaria będą realizowane na platformie ClickMeeting. 
Warsztaty będą realizowane na platformie Zoom. 
 
Zasady uczestnictwa: 
1. Na poszczególne warsztaty obowiązują zapisy. Można uczestniczyć w całym cyklu lub zapisać się na pojedyncze spotkanie. 
2. W webinarach w czasie rzeczywistym może uczestniczyć max 50 osób. 
3. Organizator zapewnia zaświadczenia dla osób, które wezmą udział w całym cyklu szkoleniowym (2 webinaria i 2 warsztaty). 
4. Decyduje kolejność zgłoszeń. 
5. Udział jest bezpłatny.  

Prowadzenie: Weronika Idzikowska – kulturoznawczyni, animatorka społeczna, pedagożka kultury. Twórczyni projektów kulturalnych i edukacyjnych. Badaczka partycypacji dziecięcej i młodzieżowej w projektach animacji i edukacji kulturowej. Współautorka podręcznika dla animatorów kultury i nauczycieli pt. „Projektuj z dziećmi! Edukacja kulturowa w praktyce” (2016), autorka książki „Wzajemność. O współpracy dzieci i dorosłych” (2019). Od jedenastu lat związana z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie, gdzie inicjuje i opiekuje się inicjatywami edukacyjnymi i animacyjnymi, obecnie m.in. programem Bardzo Młoda Kultura – Małopolska. Prowadzi szkolenia i konsultacje dla nauczycieli, animatorów, edukatorów z różnych zakątków Polski, zainteresowanych budowaniem i wzmacnianiem perspektywy relacyjnej w animacji i edukacji. Uwielbia bezpośredni kontakt z ludźmi i opowiadane przez nich historie. Przekonana, że zarówno rzeczywistość tworzy dobre opowieści, jaki i opowieści tworzą dobrą rzeczywistość. 

Warsztaty dofinansowano ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, w ramach którego kontynuuowany jest projekt IKM Sieć Kultury. Koordynatorką działań jest Agata Andrasiak-Czarnecka.  
 
Zapraszamy do grupy na Facebooku poświęconej edukacji kultorowej w Gdańsku i regionie: Sieć kultury. Łączy edukację i kulturę w Gdańsku i regionie.  
 
Więcej informacji: http://sieckultury.pl/2020/05/majowy-cykl-warsztatow-laboratorium-wspolpracy-z-dziecmi-i-mlodzieza-w-czasach-epidemii/ 

Instytut Kultury Miejskiej otrzymał z Narodowego Centrum Kultury środki na kolejne trzy lata (2019-2021) sieciowania edukacji i kultury w Gdańsku i regionie. Działania projektu IKM Sieć Kultury są kontynuowane w ramach programu NCK Bardzo Młoda Kultura.