Termin realizacji tegorocznej, dwunastej już edycji Gdańskich Dni Sąsiadów pozostaje pod znakiem zapytania ze względu na utrzymujące się zagrożenie epidemiologiczne. Święto, którego ideą jest zacieśnianie sąsiedzkich więzi do tej pory odbywało się każdej wiosny. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników i uczestniczek setek wydarzeń realizowanych pod marką GDS, nie możemy jeszcze ogłosić daty tegorocznej edycji. Jednocześnie trwają pracę nad tym, aby Gdańskie Dni Sąsiadów 2020 odbyły się jeszcze tego lata. 

– Zdajemy sobie sprawę, że Gdańskie Dni Sąsiadów są bardzo oczekiwane przez mieszkańców i mieszkanki. Obserwujemy, jak piękna pogoda i zapewne też zmęczenie tygodniami izolacji, powodują, że coraz chętniej i liczniej zaczynamy wychodzić z domów i spotykać się z bliskimi, znajomymi i sąsiadami. Dla nas – organizatorów wydarzenia, które co roku gromadzi tysiące osób – kwestia ich bezpieczeństwa jest jednak nadrzędna. Również czekamy na sąsiedzkie spotkania, ale przy tej skali zakażeń COVID-19, chcemy się wstrzymać ze świętowaniem, aż to będzie bezpieczne. – tłumaczy Anna Urbańczyk, koordynatorka Gdańskich Dni Sąsiadów z Instytutu Kultury Miejskiej.  

Gdańskie Dni Sąsiadów 2020 miały się odbyć w dniach 29 maja – 30 czerwca. W obliczu epidemii koronawirusa, w kwietniu podjęto decyzję o wstrzymaniu realizacji projektu. Najbliższy możliwy termin to lato 2020, jednak i ta data może się zmienić, jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju się nie poprawi, a obostrzenia sanitarne związanie z organizacją masowych wydarzeń nie ulegną złagodzeniu. Śledzimy rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku, gdzie w pierwszej kolejności opublikujemy decyzje organizacyjne dotyczące Gdańskich Dni Sąsiadów 2020. Trzymajcie się zdrowo!

Powiązane projekty