W ramach KaWy organizujemy różnorodne tematycznie szkolenia, warsztaty i webinary dla kadr kultury. Do tej pory szkolenia dotyczyły m.in. zarządzania w kulturze, promocji wydarzeń kulturalnych, prowadzenia burzy pomysłów, tworzenia stron www, podstaw prawa autorskiego czy patronatów medialnych. Poniżej znajdziecie informacje na temat aktualnych propozycji szkoleniowych. Zapraszamy również do dołączenia do grupy na Facebook’u, w której informujemy o działaniach Instytutu Kultury Miejskiej (i nie tylko) w obszarze wsparcia dla branży kreatywnej. 

Wystartowaliśmy z cyklem szkoleń „Sztuka to praca”. Cykl skierowany jest do artystów i artystek zaczynających pracę w polu kultury. Odpowiada na potrzeby związane z promocją swojej twórczości, wzmacnia kompetencje interpersonalne, wspiera w budowaniu założeń biznesowych swojej przyszłości.

Temat zarządzania sobą w czasie jest w środowiskach twórczych wiecznie żywy. Problemy z efektywnym planowaniem i wykorzystywaniem czasu pracy, wyznaczaniem celów i priorytetów, a także konieczność łączenia roli artysty i managera – to wszystko sprawia, że często mamy zbyt mało czasu i przestrzeni na to, co najważniejsze: na pracę twórczą. Wciąż brakuje procesów czy narzędzi dedykowanych artystom, respektujących zasady funkcjonowania twórczego środowiska. Dlatego przychodzimy z pomocą i zapraszamy na bezpłatne warsztaty online z organizacji pracy: pierwsze spotkanie odbędzie się 15 września, a jego kontynuacja 22 września w godz. 10:00-12:00. Poprowadzi je Magda Chołyst z pracowni Artist in BloomZapisy: https://tiny.pl/71mqt

FORMAT WARSZTATU
Warsztat składa się z 3-ech części:

 • 1. Formularz warsztatowy
  Przed warsztatem, poprosimy Ciebie o wypełnienie formularza, dzięki któremu poznamy specyfikę Twojej pracy, największe wyzwania i bolączki. Dzięki temu sprofilujemy spotkanie pod Twoje potrzeby, a Ty dokonasz  ważnego przeglądu aktualnej sytuacji.
 • 2. Spotkanie on-line (2h)
  Interaktywny warsztat w sieci. Spotykamy się on-line w 20-osobowej grupie. Podczas dynamicznej prezentacji poznasz najważniejsze teorie i narzędzia związane z organizacją i zarządzaniem sobą w czasie w sektorze kreatywnym. Będzie także czas na dyskusję i wymianę doświadczeń między uczestnikami.
 • 3. Follow-up (2h)
  Tydzień po warsztacie spotkamy się w tej samej grupie na tzw. „follow-up”. Będzie to okazja do omówienia konkretnych przypadków i zastosowań narzędzi. Uczestnicy opracują własne iteracje najlepszych systemów pracy adekwatnych do swojego środowiska pracy.

HARMONOGRAM WARSZTATU

 • 1. Czas w życiu twórczym
  Czym jest organizacja pracy w twórczych profesjach? Specyfika sektora kreatywnego wywraca wiele teorii do góry nogami. Sprawdzimy, co ma sens, a co nadaje się do kosza.
 • 2. Psychologia czasu
  Psychologia czasu ma już niemałą historię. Każdy z nas ma inny sposób doświadczania czasu, co determinuje nasze zachowania i ich efekty. Pomożemy Ci rozpoznać własne wzorce percypowania czasu i ich konsekwencje.
 • 3. Cel – projekt – zadanie
  Na świecie powstało mnóstwo teorii i koncepcji na zarządzanie sobą w czasie. Sprzedano miliony kursów i książek na temat skutecznej organizacji pracy. Z różnych powodów wiele z tych pomysłów zawodzi. Jednym z powodów jest brak synchronizacji systemu pracy z wizją. Pomożemy Ci połączyć te kropki.
 • 4. Migracje
  Dobry system pracy mieści w sobie nie tylko zadania z różnych porządków (twórcze i organizacyjne), różnych projektów, ale i różnych płaszczyzn czasowych. Pokażemy Ci sposoby pracy, dzięki którym będziesz z lekkością surfować po projektach rozmieszczonych w różnych momentach swojej przyszłości.
 • 5. Aplikacje i automatyzacje.
  W nadmiarze treści i żonglerce zadaniami trudno o skupienie i twórcze uniesienia. Szczęśliwie dla tych, którym to połączenie średnio wychodzi, powstało sporo aplikacji technologicznych gadżetów ratujących kreatywne, wrażliwe umysły przed opresją i wypaleniem. Opowiemy, jakie aplikacje są najlepsze, dla kogo i po co.

PROWADZĄCA

Magda Chołyst – założycielka pracowni Artist in Bloom –  fizycznego miejsca na warszawskiej Ochocie i podróżującej pop-up school dedykowanej artystom i instytucjom kultury. Pracownia zajmuje się wsparciem twórców w świadomym rozwoju kariery, rozwojem kompetencji i profesjonalizacją środowisk twórczych, a także projektowaniem narzędzi pracy dla podmiotów kultury.

Magda jest certyfikowanym coachem Ericsson International, edukatorką i projektantką procesów w innowacyjnym nurcie duńskiej szkoły Kaos Pilots. Wykładowczyni na kierunkach artystycznych i badaczka najważniejszych kompetencji w branżach kreatywnych. Ex-filmoznawczyni po poznańskim UAM i paryskiej Sorbonie. Wybrana przez międzynarodowe środowisko branży muzycznej do tegorocznej edycji programu Keychange, wspierającego „leaderki przyszłości”. W ramach działań Artist in Bloom współpracuje z indywidualnymi artystami, uczelniami oraz instytucjami kultury w Polsce i za granicą.