14 września zamknęliśmy nabór zgłoszeń na realizację wydarzeń w ramach programu Otwarty IKM. Do konkursu wpłynęło prawie 30 wniosków. W siedzibie IKM lub on-line zrealizowanych zostanie 11 projektów kulturalnych, społeczno-kulturalnych i edukacyjno-kulturalnych. Łączna kwota dofinansowania to 31100 zł. Organizatorzy wydarzeń są zobowiązani do realizacji projektów z uwzględnieniem obowiązujących na terenie Polski ograniczeń wynikających ze stanu epidemii wirusa SARS-CoV-2.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Zachęcamy do śledzenia strony programu i aplikowania z nowymi pomysłami w kolejnych odsłonach programu Otwarty IKM w styczniu 2021 roku.

Przedstawiamy listę dofinansowanych działań. Wyłonione projekty zostaną zrealizowane po uprzednim ustaleniu terminu z IKM. Pełny harmonogram opublikujemy niebawem.

Lista projektów dofinansowanych w ramach Otwartego IKM (kolejność alfabetyczna według tytułów projektów)

 1. Czysty przypadek – warsztaty kreatywne wraz z makietami graficznymi dla dzieci i młodzieży. Projekt wykorzystuje zjawisko pareidolii (*zjawisko dopatrywania się znanych kształtów w przypadkowych szczegółach). Wnioskodawca: Kamila Okrutny. Kwota wsparcia: 1.300 zł. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w siedzibie IKM.
 2. Druk 3d – jak zacząć „tworzyć” własne projekty. Wnioskodawca: Mirosław Pałysiewicz. Kwota wsparcia: 2.260 zł Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w siedzibie IKM (dwa spotkania).
 3. Gdańska Akademia Podróży. Cykl programowy w formie 5 e-odcinków – spotkań warsztatowych oraz pokaz slajdów podróżniczych w formule on-line. Wnioskodawca: Adam Majewski. Kwota wsparcia: 3.300 zł. Wydarzenie odbędzie się on-line.
 4. Gdańskie spotkania z reportażem. Cykl programowy w formie dwóch e-odcinków (dwa kraje: Polska i Turcja). Spotkanie 1: z Agnieszką Rostowską, autorką książki „Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji”. Spotkanie 2: z Olgą Gitkiewicz autorką książki: „Nie zdążę”. Wnioskodawca: Stanisława Budzisz-Cysewska. Kwota wsparcia: 3.400 zł. Wydarzenie odbędzie się on-line.
 5. Litera w obiektywie – warsztaty fotograficzno-graficzne. Wnioskodawca: Magdalena Ubysz i Joanna Sztybor. Kwota wsparcia: 3.700 zł. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w siedzibie IKM. (*dwa spotkania).
 6. Nad Gdańskiem – jesienne migracje ptaków. Dwa odcinki nagrań wideo wywiadów/ wykładów: Ptaki migrujące w korytarzu nadmorskim przez Gdańsk oraz Ochrona ptaków przed kolizjami z budynkami w mieście. Wnioskodawca: Kamila Chomicz. Kwota wsparcia: 4.000 zł. Wydarzenie odbędzie się on-line.
 7. Robimy zielnik literacki – warsztaty twórczego pisania. Wnioskodawca: Barbara Piórkowska. Kwota wsparcia: 2.200 zł Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w siedzibie IKM lub on-line.
 8. Usłysz ocean. Cykl programowy w formie e-odcinków. Projekt skierowany dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Wnioskodawca: Katarzyna Borkowiak-Dzwonkowska we współpracy z Akwarium Gdyńskim / Morskim Instytutem Rybackim – Państwowym Instytutem Badawczym. Kwota wsparcia: 3.800 zł. Wydarzenie odbędzie się on-line.
 9. Warsztaty druku Riso i self-publishingu. Wnioskodawca: Jakub Janik i Paulina Jackowska. Kwota wsparcia: 3.480 zł Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w siedzibie IKM. (dwa spotkania).
 10. Warsztaty plecionkarskie – moda w harmonii z naturą. Wnioskodawca: Inna Siryk. Kwota wsparcia 2.660 zł. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w siedzibie IKM. (*dwa spotkania).
 11. Warsztaty szydełkowania – koszyk na chleb. Wnioskodawca: Agnieszka Stefańczyk. Kwota wsparcia 1.400 zł. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w siedzibie IKM.