Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach cyklu Miasto 2050. Tym razem metodą dizajnu spekulatywnego uczestnicy spróbują zaprojektować wizję miasta przyszłości w dobie postępujących zmian klimatycznych. Zajęcia odbędą się online 12 listopada od godziny 18. Obowiązują zapisy i limit uczestników! Więcej informacji poniżej.

Kilka miesięcy temu w stolicy Kostaryki doszło do bezprecedensowej sytuacji. Decyzją władz w jednej z dzielnic San Jose prawa obywatelskie nabyły pszczoły, nietoperze oraz lokalna roślinność. Działanie to miało na celu ochronę zagrożonej urbanizacją flory oraz fauny. Dotychczasowa industrializacja zakładała rozwój za wszelką cenę, skupiony na maksymalnym czerpaniu korzyści przez człowieka. Katastrofa ekologiczna wymusiła eksplorowanie nowych rozwiązań i projektowanie w taki sposób, by zachować równowagę pomiędzy dążeniami ludzi, a światem przyrody. W tym celu konieczne jest adaptowanie innowacyjnych rozwiązań miejskich.

Podczas kolejnych warsztatów w ramach cyklu „Miasto 2050” wykorzystamy metodologię dizajnu spekulatywnego, wspólnie próbując zwizualizować miasta przyszłości w dobie zmian klimatycznych. Szczególną uwagę zwrócimy na to, kto zamieszkuje tereny miejskie i w jaki sposób urbanistyka odpowiada na ich potrzeby. Warsztaty zostały zaprojektowane dla festiwalu Akademia Miasta w Poznaniu. Zajęcia zostaną poprowadzone przez Karolinę Thakker, multidyscyplinarną projektantkę specjalizującą się w metodologii futures design thinking. Karolina na co dzień mieszka w Holandii, gdzie zajmuje się m. in. prowadzeniem warsztatów z dizajnu spekulatywnego w ramach lokalnego oddziału Speculative Futures w Rotterdamie.

Warsztaty odbędą się online na platformie ZOOM. Zapisy: www.ikm.gda.pl/zapisy-sien/

UWAGA – liczba miejsc ograniczona! Udział w warsztatach jest DARMOWY.

Warsztaty prowadzone w języku polskim.