To jaki będzie Gdańsk Przyszłości zależy od każdego z nas. Mieszkańcy powinni decydować o mieście i kształtować jego wizję, ale także być świadomi potencjalnych zagrożeń. Instytut Kultury Miejskiej i infuture.institute zapraszają gdańszczan do udziału w procesie badającym przyszłość miasta – Sesji Radykalnego Śnienia. Spotkanie odbędzie się 18 listopada w godz. 15.00 – 17.00 w formie online. Obowiązują zapisy: https://tiny.pl/7kw66

– Sesja Radykalnego Śnienia to spotkanie online, podczas którego uczestnicy będą pracować z wyzwaniami, z którymi Gdańsk najprawdopodobniej będzie musiał się zmierzyć w przyszłości. Celem jest wypracowanie radykalnych rozwiązań dla kluczowych problemów, przy pomocy przełomowej technologii. Proces ułatwi wykorzystanie metody Moonshot Thinking, z której aktywnie korzystają między innymi władze Nowego Jorku, przy wypracowywaniu rozwiązań odpowiadających na rzeczywiste problemy mieszkańców. – opowiada Aleksandra Kulińska z infuture.institute. 

Spotkanie odbędzie się 18 listopada w godz. 15.00 – 17.00 w formie online. Zapisy: https://tiny.pl/7kw66.

– Do wzięcia udziału w Sesji Radykalnego Śnienia zapraszamy wszystkich zainteresowanych sprawami miasta mieszkańców Gdańska. Będą pracować w grupach razem z przedstawicielami samorządu, ekspertami z zakresu urbanistyki, architektury, edukatorami, animatorami kultury, akademikami, artystami i osobami zajmującymi się działaniami społecznymi. Zróżnicowane zespoły mają szansę na wypracowanie ciekawszych i odważniejszych rozwiązań – mówi Natalia Brylowska z Instytutu Kultury Miejskiej.  

Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona. Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybrana interdyscyplinarna grupa mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Spotkanie odbędzie się 18 listopada w godz. 15.00 – 17.00 w formie online. Obowiązują zapisy: https://tiny.pl/7kw66.  

Kontakt dla mediów: 

Instytut Kultury Miejskiej: Marta Bańka, marta.banka@ikm.gda.pl, tel. 784 594 003