Czy to trudne być z kimś? Czy miłości można nauczyć się w każdym wieku? Co jest najważniejsze w życiu? Dlaczego rozmawiamy miłości, dopiero kiedy coś idzie nie tak? 15 grudnia o godz. 20.00 na Facebooku Instytutu Kultury Miejskiej Natalia Fiedorczuk porozmawia z autorkami „Książki o miłości” – filozofką i pisarką Małgorzatą Halber oraz etnolożką i eseistką Olgą Drendą. 

– Jak być feministką i pozostać osobą aktywną romantycznie i seksualnie? Dlaczego uparcie wierzymy w wielką miłość zakończoną małżeństwem? – tego rodzaju pytania zadajemy sobie od lat w gronie przyjaciółek i przyjaciół; najczęściej słysząc o kolejnej relacji, która się wypaliła, przy okazji złamanego serca albo porażki. Dlaczego rozmawiamy o tym dopiero kiedy coś idzie nie tak? Dlaczego właśnie wtedy odwiedzamy terapeutów, pytamy duchowych przewodników, mamę, tatę lub dziadków? Mam nadzieję, że wspólnie uda się nam udowodnić, że na rozmowy o uczuciach, potrzebach i pragnieniach zawsze jest najlepszy czas – mówi Natalia Fiedorczuk. 

W sklepie IKM (www.sklepikm.pl) pojawiło się 10 egzemplarzy Książki o miłości. Osoby, które kupią ją przed 15.12 mogą liczyć na podpisy autorek i spersonalizowaną dedykację. 

Książka o miłości. Uwaga: bawiąc, uczy.

15 grudnia, godz. 20.00 Spotkanie z autorkami: Olgą Drendą i Małgorzatą Halber. Prowadzenie: Natalia Fiedroczuk. 

Na żywo na Facebooku Instytutu Kultury Miejskiej: https://www.facebook.com/IKMgdansk 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/164799208698836 

Małgorzata Halber (ur. 1979) – pisarka, rysowniczka, feministka. Skończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. W 2015 roku zadebiutowała głośną powieścią „Najgorszy człowiek na świecie”. Publikowała na łamach „Gazety Wyborczej”, „Machiny”, „Dwutygodnika” i „Codziennika Feministycznego”. Autorka lifestyle’owego komiksu internetowego „Bohater”. Studiowała grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Interesuje się obiektami porzuconymi: pustostanami, śmieciami, nieużytkami. Mieszka na warszawskiej Ochocie z narzeczonym i czterema kotami.

05.09.2020. Warszawa. Materialy prasowe Malgorzata Halber , Olga Drenda Fot. Albert Zawada

Olga Drenda (ur. 1984) – pisarka, eseistka, tłumaczka. Skończyła etnologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2012 roku prowadzi na Facebooku stronę „Duchologia” poświęconą codzienności lat 80. i 90. w Polsce. Napisała Duchologię polską. Rzeczy i ludzie w latach transformacji (2016), Czyje jest nasze życie (wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim, 2017) i Wyroby. Pomysłowość wokół nas (2018, książka nagrodzona Nagrodą Literacką Gdynia i nominowana do Paszportów Polityki). Prowadziła podcast o współczesnym folklorze, legendach miejskich i teoriach spiskowych. Pochodzi ze Śląska, mieszkała w Krakowie, Mikołowie i Gdańsku, a niedawno przeprowadziła się do Warszawy.

Natalia Fiedorczuk – pisarka, dramaturżka, publicystka, kompozytorka. Laureatka Paszportu Polityki za debiut prozatorski “Jak pokochac centra handlowe” (2016). Współpracuje z teatrami repertuarowymi jako autorka scenariuszy a także konsultantka developmentu filmów fabularnych. Na codzień redaguje poradniki dla zmęczonych rodziców i wymyśla książeczki dla niegrzecznych dzieci w wydawnictwie Natuli. Matka dwójki, była partnerka, osoba ciekawska. Mieszka w Sopocie.