„Chwilo trwaj!”, Billboard przy ul. Jana z Kolna (przy pętli autobusowej)

Fragment słynnego cytatu z „Fausta” Goethego stanowi tytuł dla pracy malarskiej o efemerycznym charakterze. Na obrazie widzimy bawiących się, dobrze czujących ze sobą ludzi, którzy tańczą, rozmawiają… Może podglądamy scenę z imprezy – domówki albo plenerowego sylwestra, może to jakiś spleen…

Malarstwo służy tu do pokazania ludzkiej bliskości, do ukazania ulotności istnienia, przekazania, że życie jest piękne i że – mimo trudnego czasu – czeka nas jeszcze dużo dobrego. Rozjaśniając nieco obecny mrok i wprowadzając element magii, obraz przynosi nadzieję na lepsze jutro.

Agata Nowosielska (ur. 1982) – malarka współpracująca z Galerią Sztuki Stolarska Krupowicz w Warszawie, kuratorka (ponad 90 wystaw zrealizowanych w Klubie Żak oraz wystawy realizowane m.in. w CSW Łaźnia i Gdańskiej Galerii Miejskiej), autorka tekstów o sztuce („Panoptikum”, „Exit”). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Podyplomowych Muzealniczych Studiów Kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim; studiowała również w Hochschule für Künste Bremen. Jej prace wielokrotnie prezentowane były w kraju oraz w Niemczech i w Szwecji (dzięki uprzejmości Fundacji Sztuk Wizualnych Chmura m.in. na targach sztuki współczesnej Supermarket w Sztokholmie). Malarstwo Nowosielskiej znajduje się w kolekcji Muzeum Narodowego oraz w kolekcji NOMUS. Nowego Muzeum Sztuki Współczesnej w Gdańsku.

Realizacja wideo: Kulczyński FilmlabMuzyka: Maciej StendekIdentyfikacja graficzna: Zuza Gadomska