Jak zaprojektowaliśmy przestrzeń przyszłości i dlaczego przyszłość musi być zielona? „To ludzie tworzą miejsca, miasta i lokalne społeczności. Dlatego tak ważne dla nas było zrozumienie mieszkańców, ich potrzeb, wartości i poglądów. Od tego zaczął się ten niesamowity projekt. 28 stycznia o 18:00 zapraszamy na spotkanie z twórcami Domu Jutra – projektu realizowanego przez grupę eko-zapaleńców we współpracy z firmą IKEA.

Opowiemy, jak te doświadczenia przełożyły się na projektowanie przestrzeni Domu Jutra w Szczecinie, jak zaangażowaliśmy w ten projekt mieszkańców i jak wykorzystaliśmy trendy przyszłości. Dodatkowo postaramy się przedstawić, jak podeszlibyśmy do tego projektu, gdybyśmy mieli realizować go w Gdańsku.”

Dom Jutra to miejsce, które funkcjonuje z pełnym poszanowaniem natury. Zastosowano w nim szereg rozwiązań wykorzystujących zasady zero waste. W Domu Jutra nauczysz się nowego zastosowania domowych roślin i skutecznych sposobów na przetwarzanie odpadów, zregenerujesz się światłem, dasz drugie życie starym przedmiotom, a także spróbujesz kuchni korzystającej z… resztek. Dom Jutra powstał po to, aby inspirować zmiany i kształtować nowe nawyki – takie, które mają pozytywny wpływ na stan planety. Wszystko po to, aby kolejne pokolenia mogły cieszyć się lepszą przyszłością. 

O projekcie opowiedzą jego twórcy. Transmisja spotkania będzie dostępna na naszym kanale Youtube: https://www.youtube.com/user/IKMGdansk

Zespół Domu Jutra

Gustaw Jakubowski – nazywa siebie problemologiem — rozpakowuje skomplikowane problemy i tworzy nowe sposoby na ich rozwiązanie. Swoją uwagę koncentruje na tych wyzwaniach, gdzie istotną rolę odgrywają zachowania ludzi.

Justyna Puchalska – jej doświadczenie jako projektanta opiera się na fińskich projektach badawczo-rozwojowych koncentrujących się na łączeniu wiedzy naukowej z myśleniem architektonicznym i procesem projektowym. Ukończyła Spatial and Product Design na Uniwersytecie Aalto, School of Arts, Design and Architecture. W trakcie pobytu w Helsinkach prowadziła zajęcia z urban design i trend research. Obecnie, jako Project Manager pomaga zespołowi rozwijać się i osiągać swoje cele.

Paulina Grabowska – jest projektantką innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju. W swoim studio NAS-DRA Conscious Design bada oraz projektuje schematy gospodarki o obiegu zamkniętym, procesy łagodzenia zmian klimatu, miejskie farmy, a także wykorzystanie różnego typu zanieczyszczeń jako zasobów. Jest wykładowczynią w School of Form na Uniwersytecie SWPS oraz należy do Brain Trust Boma Global.

Marta Samsonov – współwłaścicielka Must Be Loud – firmy, tworzącej komunikację i doświadczenia, które pozyskują autentyczną uwagę i zaangażowanie. Od ponad 20 lat podejmuje działania, które są głośne i przynoszą wartość zarówno odbiorcom, jak i markom dla których pracuje. Pasjonatka ludzi, bo to dzięki ludziom rzeczy, które tworzy nabierają znaczenia.

Powiązane projekty