Zakończyło się głosowanie w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego i Miasta Gdańska. Konkurs podzielony był na siedem kategorii. Działania Instytutu Kultury Miejskiej zdobyły nominacje w trzech z nich, w dwóch jesteśmy w czołówce. Bardzo dziękujemy za Wasze głosy! 

Konkurs „Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych” organizowany jest przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości wraz z Gminą Miasta Gdańska i Urzędem Miejskim w Gdańsku. Odbył się już po raz piąty. Wyróżnia aktywnych i przedsiębiorczych gdańszczan i gdańszczanki. Współorganizatorem akcji jest Dziennik Bałtycki. Laureatów konkursu wybierają kapituła oraz mieszkańcy naszego miasta. 

W kategorii „Przedsiębiorczość wspierająca markę Gdańska” Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki osiągnęli drugie miejsce, zdobywając 3009 głosów! Zwycięzcą został Galar Gdański, usługa rejsów turystycznych po Gdańsku i akwenach stoczniowych. Spacery Stocznia Gdańska Szlakami Kobiet z grupą Metropolitanka znalazły się na miejscu ósmym z 291 głosami.  

Z kolei w kategorii „Przedsiębiorczość Imigrantów” projekt Metropolitanka – Witamy / ласкаво просимо / добро пожаловать zdobył aż 7897 Waszych głosów i zajął drugie miejsce. Zwyciężyła pierwsza na Pomorzu restauracja serwująca kuchnię Tatarów krymskich “Azima” zdobywając 7969 głosów.  

Bardzo dziękujemy za głosy i wsparcie, jest to dla nas ważne, szczególnie, że projekty Instytutu Kultury Miejskiej są tworzone z myślą o mieszkańcach i mieszkankach Gdańska.