Pierwszy i największy program profesjonalizacji artystów muzycznych i menedżerów w Polsce startuje na początku kwietnia. Pół roku spotkań, warsztatów i konsultacji indywidualnych kształtujących młodą społeczność muzyczną.  Kraków, Wrocław, Gdańsk i Gdynia oraz Lublin połączyły siły, stając się miastami rozwoju swoich muzyków. TBM Inkubator to w 2021 r. wirtualna przygoda, do której można dołączyć do 17 marca. W Gdańsku, partnerską instytucją programu jest Instytut Kultury Miejskiej.  

Program Tak Brzmi Miasto: Inkubator stawia na trzy filary potrzebne młodym twórcom w branży muzycznej: odnalezienie siebie, odnalezienie się w branży oraz nowe możliwości i rozwiązania technologiczne. Inkubator jest szansą, żeby otrzymać na swojej ścieżce kariery niezbędne wsparcie profesjonalistów i narzędzia. Chęć udziału w programie można zgłaszać do 17 marca przez takbrzmimiasto.pl/inkubator. 

ZNAJDŹ SIEBIE 

Kadra, która poprowadzi warsztaty i spotkania to specjaliści od coachingu artystów i wsparcia przemysłu kultury: Magda Chołyst, Agata Etmanowicz, Michał Faron i Adam Lewartowski pomogą samozarządzającym muzykom określić swoje cele i wybrać odpowiednią ścieżkę pracy

ZNAJDŹ SIĘ W BRANŻY 

Kuratorzy będą ekspercko-branżowym wsparciem uczestników. Podczas swoich wykładów, a później spotkań indywidualnych pokierują ścieżką muzyków, wzbogacając ich o wiedzę z zakresu produkcji, bookingu, eksportu, networkingu, organizacji zespołu i wielu innych. Leszek Biolik, Daga Gregorowicz, Paweł Hordejuk i Bartek Stawiarz – uzupełniający się dream-team branży muzycznej, to opiekunowie poszczególnych miast. 

W Gdańsku i Gdyni opiekunami artystów i artystek będą Leszek Biolik i Michał Faron.  

Nadchodząca odsłona Inkubatora to także eksperckie warsztaty, które pozwolą poszerzyć konkretną wiedzę o samozarządzaniu – o tym, jak być świadomym menedżerem siebie lub swojego zespołu. W programie m.in. komunikacja, budowanie publiczności, muzyczny multitasking i digital. 

ZNAJDŹ SIĘ W NOWEJ BRANŻY MUZYCZNEJ 

Społeczność Tak Brzmi Miasto może być nową siłą w branży muzycznej. W obliczu tempa, w jakim zmienia się ten przemysł, natłoku narzędzi, digitalizacji i, oczywiście, pandemii, stara szkoła kariery muzycznej przestaje działać. W trakcie spotkań Inkubatora 2021 uczestnicy i uczestniczki odkryją nowe możliwości i – co najważniejsze – zrobią to wspólnie. Spotkania społecznościowe pozwalają na swobodną wymianę myśli i doświadczeń, ale też konkretną analizę kondycji branży muzycznej w bliskim otoczeniu czy w Polsce w ogóle. Efektem tych działań będą wspólnie wypracowane, nowe metody wzajemnego wsparcia w branży, tworzenia partnerstw i narzędzi dla miast: Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Gdyni oraz Lublina

Organizatorami programu są: CK Dworek Białoprądnicki oraz Fundacja Krakowska Scena Muzyczna – reprezentacja Krakowa. Miasta Partnerskie to: Wrocław (Strefa Kultury Wrocław), Gdańsk (Instytut Kultury Miejskiej) oraz Gdynia (Muzeum Miasta Gdyni) i Lublin (Festiwal Wschody).