Austriackie Forum Kultury i Instytut Kultury Miejskiej zapraszają na rozmowę z cyklu Digital Future Talks na temat strategii na przyszłość działania instytucji kultury. W spotkaniu wezmą udział Christiane Erharter – kuratorka ds. publiczności z Belvedere 21. Muzuem Sztuki Współczesnej w Wiedniu, Sebastian Cichocki – główny kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Pawła Łysak – dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie i Christopha Platz z festiwalu steirischer herbst w Grazu. Rozmowę poprowadzi Aleksandra Szymańska – dyrektorka Instytutu Kultury Miejskiej oraz Stanisław Welbel z Austriackiego Forum Kultury. Wydarzenie odbędzie się online, 17 marca o godz. 16.30 na platformie ZOOM: https://us02web.zoom.us/j/84563872329 

– Czas pandemii nie minął i nie wiemy, czy minie, a jednak czujemy się częścią innej rzeczywistości niż jeszcze kilka miesięcy temu. Działanie w poczuciu niepewności stało się naszym status quo. Potrzeba wsparcia, solidarności w kulturze są bardzo aktualne, a jednocześnie myślimy znowu w kategoriach nie tyle wsparcia czy trwania, co zmiany, dostosowania się, nowych strategii. Myślimy znowu o przyszłości, choć często nie wiemy, czy nasze instytucje będą otwarte w najbliższy wtorek. Nie rozważamy już, czy lepiej online czy na żywo – oba sposoby wymagają namysłu, strategii, wypełnienia treścią, otwierają inne szanse kontaktu z publicznością – zapowiadają tematykę spotkania organizatorzy z Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.  

Rozmowa o strategiach na przyszłość odbędzie się w gronie osób decydujących o kierunkach rozwoju ważnych instytucji kultury w Polsce i w Austrii, które oddziaływają na środowisko, często w skali ponadlokalnej. 

Organizatorzy zaprosili do rozmowy: Sebastiana Cichockiego – głównego kuratora Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Christiane Erharter – kuratorkę ds. publiczności z Belvedere 21. Muzuem Sztuki Współczesnej w Wiedniu, Pawła Łysaka, dyrektora Teatru Powszechnego w Warszawie i Christopha Platza z festiwalu steirischer herbst w Grazu. 

Gospodarzami spotkania są Austriackie Forum Kultury w Warszawie i Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku. Spotkanie otwiera Rupert Weinmann, dyrektor Austriackiego Forum Kultury, a poprowadzi je Aleksandra Szymańska, dyrektorka Instytutu Kultury Miejskiej. 

Wydarzenie rozpoczyna nowy cykl Austriackiego Forum Kultury w Warszawie pod tytułem Digital Future Talks, poświęcony tematyce wyzwań przyszłości i kultury cyfrowej, przygotowywany we współpracy z instytucjami partnerskimi w Austrii i w Polsce. 

Digital Future Talk: Przyszłość instytucji kultury – strategie, trendy, plany 

17 marca, godz. 16.30, wydarzenie online na platformie ZOOM (bez rejestracji) 

https://us02web.zoom.us/j/84563872329. Język: polski, niemiecki, angielski z tłumaczeniem symultanicznym.