Smog, dwutlenek węgla, odpady oraz inne zanieczyszczenia są obecnie naszymi największymi, a zarazem najmniej wykorzystanymi zasobami na Ziemi. Dlaczego? Co można z tym zrobić? Na te pytania odpowie, podczas wykładu z cyklu Miasto 2050, Paulina Grabowska, projektantka innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju. Spotkanie odbędzie się 26 marca o godz. 18.00 na kanale YouTube Instytutu Kultury Miejskiej.

– Odpady nie są naszymi problemami, są rozwiązaniami dla takich zagadnień jak kurczącą się ilość metali, degradacja żyznych gleb, narastający problem głodu lub są sposobem adaptacji do nasilających się zmian klimatycznych – mówi Paulina Grabowska. 

Prelegentka najbliższego wykładu z cyklu Miasto 2050, Paulina Grabowska, jest projektantką innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju. W swoim studio NAS-DRA Conscious Design bada oraz projektuje schematy gospodarki o obiegu zamkniętym, procesy łagodzenia zmian klimatu, miejskie farmy, a także wykorzystanie różnego typu zanieczyszczeń jako zasobów. Jest wykładowczynią w School of Form na Uniwersytecie SWPS oraz należy do Brain Trust Boma Global.

Miasto 2050 – informacje o cyklu spotkań

Jaki klimat będzie panował w mieście przyszłości? Jak będzie wyglądało nasze życie w 2050 roku? Czy będziemy mieli dostęp do bieżącej wody? Jak wiele gatunków zwierząt wymrze do tego czasu? Czy poziom morza podniesie się na tyle, że zaleje przybrzeżne miasta? Czy choć część lasów deszczowych przetrwa do tego czasu? I najważniejsze – czy możemy cokolwiek zrobić, żeby polepszyć ponurą wizję świata, jaki mogą zastać nasze, dzieci, wnuki…? Instytut Kultury Miejskiej nie pozostaje obojętny na te pytania. Próbujemy szukać na nie odpowiedzi w ramach spotkań pod szyldem Miasto 2050.

Supernaturalna przyszłość. Spotkanie z cyklu Miasto 2050
Data: 26 marca, godz. 18.00
Prowadzenie: Paulina Grabowska
Dostępne online na YouTube IKM: https://www.youtube.com/user/IKMGdansk.
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/438552510712119

Powiązane projekty